Gå til hovedindhold

Patriot Memory Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered

Patriot MemoryRAMEAN: 4711378431032
Pris fra 527 krtil 659 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 132 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 338 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 527 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Patriot Signature Series DDR4 SDRAM 8GB CL17 Ikke-ECC SO DIMM 260-PIN
527 kr
Til butik
Patriot Signature Series DDR4 SDRAM 8GB CL17 Ikke-ECC SO DIMM 260-PIN billede

Produktinformation

Patriot Signature Series - DDR4 - modul - 8 GB - SO DIMM 260-PIN - 2400 MT/s / PC4-19200 - CL17 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PSD48G24002S
EAN: 4711378431032
Varenr.: 1003781388
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered
580 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM til bærbar - Patriot Memory Signature 8 GB DDR4 2400 MHz (1×8 GB, SO‑DIMM)
-4%639 kr
Før 669 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RAM til bærbar - Patriot Memory Signature 8 GB DDR4 2400 MHz (1×8 GB, SO‑DIMM) billede

Produktinformation

Hurtig RAM til bærbar og mini‑pcOpgrader din computer med 8 GB DDR4 RAM fra Patriot Memory Signature-serien. Modulet er et 262-pin SO‑DIMM designet til PC/Server i kompakte formfaktorer som bærbare og small form factor‑systemer. Med en hastighed på 2400 MHz og CAS‑latens 17 får du en stabil ydelsesforbedring til multitasking, arbejde og studie.Stabil og kompatibel hukommelseModulet er unbuffered (uden registrering) og uden ECC, hvilket passer til de fleste almindelige systemer, der kræver standard DDR4 på 1,2 V. En enkel konfiguration med 1 × 8 GB gør opgraderingen ligetil - perfekt, når du vil give din maskine nyt liv uden besvær.Type: DDR4 SO‑DIMMKapacitet: 8 GBOpsætning: 1 × 8 GBHastighed: 2400 MHzCAS‑latens: CL17Spænding: 1,2 VFormfaktor: 262‑pin SO‑DIMMECC: NejBuffered: UnbufferedKomponent til: PC/ServerMål (H × B × D): 3,0 × 6,9 × 0,3 cmVægt: 9,5 g...

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
Vægt: 0.03g
EAN: 4711378431032
Varenr.: 1985220
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM til bærbar - Patriot Memory Signature 8 GB DDR4 2400 MHz (1×8 GB, SO‑DIMM)
-4%659 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK527 kr527 krKøb
2Proshop DK580 kr619 krKøb
3Boligcenter DK639 kr639 krKøb
4Vivas DK659 kr738 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered

PriceData har fulgt prisen på Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered i 141 dage. Laveste pris i perioden er 338 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 572 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 480 kr.

Den nuværende pris på 527 kr er 10% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Patriot Signature Series - DDR4 - module - 8 GB - SO-DIMM 260-pin / PC4-19200 - unbuffered de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026527 kr2 kr (0%)
28. maj 2026525 kr13 kr (2%)
24. maj 2026538 kr1 kr (0%)
23. maj 2026539 kr1 kr (0%)
22. maj 2026538 kr14 kr (3%)
13. maj 2026524 kr1 kr (0%)
10. maj 2026525 kr2 kr (0%)
9. maj 2026527 kr8 kr (1%)
8. maj 2026535 kr1 kr (0%)
7. maj 2026534 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret