Gå til hovedindhold

Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1

Pris fra 1.459 krtil 2.329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 870 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1459 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Parfums De Marly Pegasus EDP 125 ml
1.459 kr
Til butik
Parfums De Marly Pegasus EDP 125 ml billede

Produktinformation

🐎 Ikonisk bittermandel · Elegant amber-fougère · Langtidsholdbar Eau de Parfum Pegasus Eau de Parfum fra Parfums de Marly forener kølig friskhed med cremet varme. Åbningen er luftig og aromatisk, mens hjertet udfolder en karakteristisk note af bitter mandel og lavendel, der giver en sofistikeret, let gourmand fornemmelse. I basen lander duften blødt i vanilje, amber og sandeltræ, som tilsammen skaber en glat, vedvarende signatur med behagelig sillage. Resultatet er en moderne, raffineret amber-fougère, der føles både selvsikker og indbydende. Duftprofil Top: Bergamot, heliotrop, et strejf af spidskommen Hjerte: Bitter mandel, lavendel, jasmin Base: Vanilje, amber, sandeltræ Fordele Eau de Parfum-konsistens for mærkbar dybde og lang holdbarhed Balancen mellem aromatiske og varme noter giver både friskhed og fylde Elegant sillage, der gør indtryk uden at dominere Alsidig: fungerer til både formelle lejligheder og aftenbrug Et sikkert valg til kølige dage – men også overbevisende året rundt ved moderat dosering Sådan bruger du duften Spray 1–3 pust på rene, let fugtede pulspunkter (hals, bryst, håndled). Undgå at gnide håndleddene sammen – det kan forstyrre udviklingen af noterne. Ønskes ekstra projektion, kan et let pust på tøj fra ca. 20 cm afstand tilføjes. Opbevar flasken køligt og væk fra direkte sollys for at bevare duftens kvalitet. Anvendelse og sæson Perfekt til kontoret i moderate mængder; skru op til aften og særlige anledninger Særligt velegnet i efterår og vinter, men kan bæres hele året efter humør Resultat En distinkt, glat og vedvarende signatur, hvor cremet mandel og vanilje smelter sammen med varme trænoter. Du efterlades med et stilrent indtryk, der føles gennemtænkt og tidløst – fra første sprøjt til den sidste tørre, silkeagtige base.

Produktspecifikationer

Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 125.00ml
Artikel nr.: 3700578502360
EAN: 3700578502360
Varenr.: 3700578502360
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Parfums De Marly Pegasus Edp Spray - - 125 ml
1.550 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Parfums De Marly Pegasus Edp Spray
1.650 kr
Til butik
Parfums De Marly Pegasus Edp Spray billede

Produktinformation

Parfums de Marly Pegasus Eau de Parfum 125 ml. Oplev en duft, der udstråler både magi og majestæt med Pegasus fra Parfums de Marly - en duft inspireret af den mytologiske hest, Pegasus. Denne elegante herreduft er en sofistikeret blanding af friske, blomsteragtige og orientalske noter, der skaber en uforglemmelig signaturduft. Duftnoter, Frisk og luftig åbning: Cypress, bergamot og heliotrop bringer en indbydende, frisk åbningsnote, der straks fanger opmærksomheden. Blomster og mandel: Hjertet afslører en sofistikeret blanding af jasmin, lavendel og bitter mandel, der tilføjer en diskret, men uforglemmelig blomsteraroma. Varme og dybde: Vanilje, amber og sandeltræ giver en kompleks og varm base, der hænger ved og afslører en dyb, sensuel karakter. Pegasus er designet til manden, der søger en duft, der balancerer styrke og elegance. Det er den perfekte duft til både formelle begivenheder og afslappede, men stilfulde dage. En uforglemmelig gave eller en luksuriøs selvforkælelse - denne Eau de Parfum indkapsler tidløs raffinement og en følelse af magi, der ikke vil blive glemt.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3700578502360
EAN: 3700578502360
Varenr.: 3353927
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Parfums de Marly Pegasus Edp Spray 125 ml
1.681 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1
2.165 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Parfums de Marly Pegasus Eau de Parfum - 125 ml
2.329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK1.459 kr1.459 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.550 kr1.550 krKøb
3Proshop DK1.650 kr1.650 krKøb
4Teknikproffset DK1.681 kr1.730 krKøb
5Lyko DK2.165 kr2.165 krKøb
6NordicFeel DK2.329 kr2.329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1

PriceData har fulgt prisen på Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.459 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 2.165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.795 kr.

Den nuværende pris på 1.459 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Parfums De Marly Maskuline To Share Pegasus Eau De Parfum Spray 1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.459 kr222 kr (13%)
9. apr. 20261.681 kr1 kr (0%)
17. mar. 20261.680 kr21 kr (1%)
6. mar. 20261.701 kr94 kr (5%)
8. feb. 20261.795 kr370 kr (17%)
7. feb. 20262.165 kr370 kr (21%)
5. feb. 20261.795 kr370 kr (17%)
4. feb. 20262.165 kr370 kr (21%)
17. jan. 20261.795 kr336 kr (23%)
13. dec. 20251.459 kr336 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret