Gå til hovedindhold

Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12

Pris fra 1.839 krtil 2.165 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.550 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1839 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Parfums De Marly Layton EDP 125 ml
1.839 kr
Til butik
Parfums De Marly Layton EDP 125 ml billede

Produktinformation

⭐ Frisk æble og aromatisk lavendel møder varm vanilje og træ · Langtidsholdbar EDP med markant duftspor · Velegnet til både ham og hende året rundt En moderne, sofistikeret eau de parfum, der forener sprød friskhed med krydret varme. Kompositionen åbner lyst og energisk, hvorefter den folder sig ud i et elegant blomsterhjerte og tørrer ned i en blød, vanilje-båret base med varme trænoter. Resultatet er en alsidig signaturduft med høj genkendelighed og imponerende holdbarhed. Duftoplevelsen Åbning: Sprudlende citrus møder saftigt æble og aromatisk lavendel for en ren, levende introduktion. Hjerte: Elegant blomsterbuket af geranium, jasmin og viol, der skaber dybde og balance. Bund: Kremet vanilje og varme trænoter afrundes af en subtil krydret facet for en rund og vedvarende afslutning. Duften opleves som fyldig uden at blive tung og passer lige så godt til hverdagen som til særlige anledninger. Den udvikler sig lag for lag på huden og efterlader et tydeligt, men raffineret duftspor. Nøgleinformation Duftfamilie: Orientalsk-krydret med aromatiske og træagtige nuancer Koncentration: Eau de Parfum Anvendelse: Helårsanvendelig – særligt overbevisende i efterår og vinter samt til aftenbrug Duftspor og varighed: Mærkbart og langtidsholdbart (kan variere efter hudkemi og omgivelser) Målgruppe: Designet som unisex Duftnoter Top: Bergamot, mandarin, lavendel, æble Hjerte: Geranium, jasmin, viol Bund: Vanilje, peber, guaiac-træ, patchouli, sandeltræ Sådan bruger du produktet Påfør 2–4 sprays på pulspunkter: hals, håndled, bryst eller bag ørerne. Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften udvikle sig naturligt. Ønskes ekstra fylde, kan der gives et let spray på tøj eller jakke (test først på et skjult område). Resultat En raffineret og karakterstærk duft, der kombinerer friskhed og varme i perfekt balance. Den efterlader et elegant indtryk fra første sprøjt til den bløde, vanilje- og træprægede tørdown.

Produktspecifikationer

Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 125.00ml
Artikel nr.: 3700578502322
EAN: 3700578502322
Varenr.: 3700578502322
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12
2.165 kr
Til butik
Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12 billede

Produktinformation

Layton EDP fra Parfums de Marly er en vanedannende duft af den festlige og harmoniske atmosfære af Hoffet ved Versailles. Bergamot fører med sin lidenskabelige passion, mens lavendel og geranium blander sig ind i en frisk note, elegant og ridderlig på én gang. Intensiteten stiger fra hypnotiserende rav, forstærket af den naturlige elegance af lyserød peber. Distanceret og vanedannende, dets karakter, der bæres af vanilje og dyrebare træer, bliver stærkere takket være en spændende note: et smagfuldt og fascinerende note med karamelliseret kaffe. Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 125.000000000
Artikel nr.: NPM1600PV
EAN: 3700578502322
Varenr.: 2675-100-0125
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Parfums de Marly Layton Eau de Parfum - 125 ml
2.165 kr
Til butik
Parfums de Marly Layton Eau de Parfum - 125 ml billede

Produktinformation

En duft der gør indtrykEn markant orientalsk duft med vanilje og ædle træsorter, der efterlader et varigt indtryk. Til manden der vil have en parfume med karakter og styrke, uden at det skal være kompliceret. Layton Eau de Parfum kombinerer krydrede noter med saftigt æble og blommende jasmin i en sammensætning, der fungerer fra morgen til aften.Duften er bygget op omkring topnoter af bergamot, lavendel, mandarin og æble, hjertenoter af jasmin, viol og geranium samt basenoter af peber, vanilje, kardemomme, patchouli, sandeltræ og guaiacatræ. Resultatet er en varm, krydret duft med friske indslag, der passer perfekt til køligere vejr.Langvarig duft med tydelig signaturOrientalsk sammensætning med vanilje og ædle træsorterKombinerer krydrede og friske noterPasser til både hverdag og aften125 ml Eau de ParfumAnvendelseSpray på pulspunkter som håndled, hals og bryst for bedst effekt. Påfør på ren hud efter bad for optimal holdbarhed.En distinkt duft med substans. Prøv den i dag.

Produktspecifikationer

Kategori: Herreparfume
Størrelse: 125 ml
Artikel nr.: 101190
EAN: 3700578502322
Varenr.: 101190

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK1.839 kr1.839 krKøb
2Lyko DK2.165 kr2.165 krKøb
3NordicFeel DK2.165 kr2.165 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12

PriceData har fulgt prisen på Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.550 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 2.050 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.818 kr.

Den nuværende pris på 1.839 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Eau De Parfum Spray 12 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.839 kr199 kr (12%)
24. maj 20261.640 kr82 kr (5%)
23. maj 20261.558 kr3 kr (0%)
21. maj 20261.555 kr85 kr (5%)
19. maj 20261.640 kr199 kr (11%)
12. maj 20261.839 kr211 kr (10%)
11. maj 20262.050 kr411 kr (25%)
6. maj 20261.639 kr148 kr (8%)
30. apr. 20261.787 kr237 kr (15%)
25. apr. 20261.550 kr245 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret