Gå til hovedindhold

Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum

Pris fra 1.699 krtil 2.050 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 351 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.619 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1699 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Parfums de Marly Layton Exclusif Parfum 75 ml
1.699 kr
Til butik
Parfums de Marly Layton Exclusif Parfum 75 ml billede

Produktinformation

💎 Orientalsk-woody signatur · EDP med imponerende holdbarhed · Ideel til aften og kølige måneder En intens og sofistikeret nicheduft, der forener varme, dybde og elegance i én komposition. Fra den friske åbning glider den over i et rigt, krydret og blomstrende hjerte, før den lander i en mørk og luksuriøs base af rav, vanilje, ædle træsorter og et raffineret strejf af oud. Resultatet er en omfavnende og markant eau de parfum med karakter – skabt til dig, der vil efterlade et varigt indtryk. Duftprofil Åbning: Livlige, friske facetter med et citruspræg, der giver en elegant start. Hjerte: Blomster og krydderier, som tilføjer fylde og raffinement. Base: Cremet vanilje og rav på et fundament af træ, røgfyldte nuancer og en sofistikeret oud-tone. Stemning: Mørk, sensuel og selvsikker – en duft med dybde og tilstedeværelse. Fordele Eau de Parfum-koncentration for langvarig duftoplevelse og tydelig duftbane. Unisex-komposition, der klæder både ham og hende. Kompleks, men harmonisk opbygning, som udvikler sig smukt på huden. Velegnet til aftenbrug, særlige lejligheder og de køligere årstider. Præsentabel og ikonisk flakon, der signalerer kvalitet. Sådan bruger du den Påfør 2–4 sprøjt på rene, tørre pulspunkter (hals, håndled, bryst). Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften udvikle sig naturligt. Ønskes ekstra projektionskraft, kan du give ét let sprøjt på tøjet fra ca. 20 cm afstand. Opbevar køligt og mørkt for at bevare duftens integritet. Anledning og sæson Aften, formelle begivenheder og særlige middage. Efterår og vinter – eller som signaturduft på kølige forårs-/sommeraftener. Perfekt, når du vil have en mere fyldig og markant version af en moderne, orientalsk-woody stil. Hvis du værdsætter en parfume, der balancerer kraft med finesse, er dette et oplagt valg. Den udvikler sig i lag og bliver siddende i timevis – med et spor, der er lige dele varmt, luksuriøst og karismatisk.

Produktspecifikationer

Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 75.00ml
Artikel nr.: 3700578502216
EAN: 3700578502216
Varenr.: 3700578502216
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum
2.050 kr
Til butik
Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum billede

Produktinformation

Layton Exclusif er en maskulin duft af Parfums de Marly. Duften blev lanceret i 2017, og duften blev skabt af parfumeur Hamid Merati Kashani. Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum

Produktspecifikationer

Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 75.000000000
Artikel nr.: NPM1800PV
EAN: 3700578502216
Varenr.: 2675-101-0075
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Parfums de Marly Layton Exclusif Eau de Parfum - 75 ml
2.050 kr
Til butik
Parfums de Marly Layton Exclusif Eau de Parfum - 75 ml billede

Produktinformation

En elegant orientalsk parfume som udfordrer alle konventionerParfums de Marly Layton Exclusif Eau de Parfum er en innovativ niche parfume designerdoft som legemliggør avanceret parfumekunst på højeste niveau. Denne elegante orientalske parfume åbner med en forførende symfoni af mandarin, bergamot og vandakkorder, beriget med den lyxige varme fra mandler. Hjertet afslører en eksklusiv buket af påskelilje, geranium, gardenia og rose som skaber en dybt sanselig oplevelse. Basenoterne danner en kompleks og rig grund med eg, rav, kaffe, vanilje, sandeltræ, patchouliblade, guaiactræ, agartræ og rosépeber - en sammensætning som vidner om mærkets exceptionelle håndværksdygtighed. Som en unisex parfume bryder Layton Exclusif alle grænser og tilbyder en transformativ duftoplevelse for dem som tør skille sig ud fra mængden.Hvad der gør denne niche parfume unikAvanceret orientalsk komposition med over ti eksklusive duftnoterUnisex-formulering som passer alle der søger en elegant og innovativ duftKompleks duftpyramide med lyxige ingredienser som agartræ og ravLangvarig Eau de Parfum-koncentration fra prestigefyldte Parfums de MarlyLøft din duftgarderobe med denne exceptionelle orientalske parfume. Oplev Parfums de Marly Layton Exclusif allerede i dag.

Produktspecifikationer

Kategori: Herreparfume
Størrelse: 75 ml
Artikel nr.: 101192
EAN: 3700578502216
Varenr.: 101192

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK1.699 kr1.699 krKøb
2Lyko DK2.050 kr2.050 krKøb
3NordicFeel DK2.050 kr2.050 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum

PriceData har fulgt prisen på Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.619 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 2.050 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.867 kr.

Den nuværende pris på 1.699 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Parfums De Marly Maskuline To Share Layton Exclusif Eau De Parfum de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20261.699 kr20 kr (1%)
16. maj 20261.719 kr331 kr (16%)
28. apr. 20262.050 kr401 kr (24%)
11. apr. 20261.649 kr401 kr (20%)
10. apr. 20262.050 kr377 kr (23%)
26. mar. 20261.673 kr314 kr (16%)
25. mar. 20261.987 kr63 kr (3%)
19. mar. 20262.050 kr431 kr (27%)
6. mar. 20261.619 kr357 kr (18%)
5. mar. 20261.976 kr74 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret