Gå til hovedindhold

PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14

PanzerGlassMobiltelefon – coversEAN: 5711724004018
Pris fra 113 krtil 149 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 36 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 113 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass HardCase Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 13, 14
113 kr
Til butik
PanzerGlass HardCase Beskyttelsescover Klar Apple iPhone 13, 14 billede

Produktinformation

Kompatibel med trådløs opladning, Du kan beholde coveret på og stadig oplade din enhed trådløst. Slut med bekymringer. Beskytter i tilfælde af tab, Beskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens ""hov-jeg-tabte-lige-min-enhed""-uheld. 3 x Military Grade Standard (MIL-STD-810H), Testet fra en faldhøjde på 3,6 meter eller en højde, der svarer til, at du klatrer på klipper eller arbejder på stillads og taber din enhed. Ridsefast, Beskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer. Stødabsorberende, Beskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen. Antibakteriel, Dræber dokumenteret op til 99,99 % af alle almindelige overfladebakterier iht. ISO 22196 og JIS Z 2801. Ramme af 100 % genanvendt materiale, Ramme af 100 % genanvendt materiale. Bredd: 7.45 cm, Designat för: Apple iPhone 13, 14, Djup: 1.05 cm, Egenskaper: Stöd för trådlös laddning, behandlad mot gulfärgning, Emballagets mått (BxDxH) / vikt: 10.8 cm x 1.7 cm x 19.5 cm / 77 g, Fodraltyp: Baksidesskydd, Färg: Klar, Höjd: 15.13 cm, Material: Polykarbonat, 100 % återvunnet termoplastpolyuretan (TPU), Maximal höjd för droppskydd: 3.6 m, Rekommenderad användning: För mobiltelefon, Skydd: Reptålig, droppskydd, stötsäkert, stötskydd, Standarder som följs: JIS Z 2801, ISO 22196, MIL-STD-810H, Typ: Skydd, Vikt: 30 g.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 14
EAN: 5711724004018
Varenr.: D10419
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mobilcover klar - PanzerGlass HardCase til iPhone 13/14
129 kr
Til butik
Mobilcover klar - PanzerGlass HardCase til iPhone 13/14 billede

Produktinformation

PanzerGlass HardCase - Clear Edition - bagsidecover til mobiltelefon - antibakteriel - polykarbonat, 100 % genbrugt thermoplastisk polyurethan (TPU) - klar - for Apple iPhone 13, 14Livet er en kontaktsport. Beskyt din telefon mod hverdagens ups'er, hovsa'er og åh-neeeeej'er med en HardCase fra PanzerGlass. Bare klik den på, og du er klar. HardCase har en gennemsigtig bagside, der er lavet af hård plast og omgivet af en ramme i blød plast. Denne kombination af materialer gør casen ekstremt modstandsdygtig over for slag og stød. Faktisk er casen blevet testet til at klare adskillige fald fra 3,6 meters højde – også kaldet 3 x Military Grade Standard – hvilket i bund og grund betyder, at du kan tabe din telefon fra en stige uden at gå totalt i panik.Kompatibel med trådløs opladningDu kan beholde coveret på og stadig oplade din enhed trådløst. Slut med bekymringer.Beskytter i tilfælde af tabBeskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.3 x Military Grade Standard (MIL-STD-810H)Testet fra en faldhøjde på 3,6 meter eller en højde, der svarer til, at du klatrer på klipper eller arbejder på stillads og taber din enhed.RidsefastBeskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.StødabsorberendeBeskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.AntibakterielDræber dokumenteret op til 99,99 % af alle almindelige overfladebakterier iht. ISO 22196 og JIS Z 2801.Ramme af 100 % genanvendt materialeRamme af 100 % genanvendt materiale.GenereltBredde: 7.45 cmDybde: 1.05 cmFarve: KlarHøjde: 15.13 cmMateriale: Polykarbonat, 100 % genbrugt thermoplastisk polyurethan (TPU)Væg...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobilcovers
Vægt: 0.05g
EAN: 5711724004018
Varenr.: 1808007
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass HardCase Apple iPhone 14 | 13 | Clear
-26%139 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PanzerGlass HardCase Apple iPhone 14 | 13 | Clear billede

Produktinformation

Wireless charging compatible = You can keep this case on and continue charging your device wirelessly. No worries. Drop protection = Protects against crushing falls onto stone-hard pavements, unforgiving bathroom floors, and other device-smashing surfaces. 3 x Military Grade Standard (MIL-STD-810H) = Tested with a drop height of 3.6 meters or a rock-climbing-or-working-on-a-scaffolding-and-accidently-dropping-my-device kind of height. Scratch resistant = Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life. Shock resistant = Keeps your device safe from your everyday fumbling, dropping and screen cracking. Antibacterial = Proven to kill up to 99.99% of all common surface bacteria in accordance with ISO 22196 and JIS Z 2801. 100% recycled frame material = Frame made of 100% recycled material.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobil Covers Cases
Artikel nr.: PANZER0401
EAN: 5711724004018
Varenr.: 3107635
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14
139 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14
142 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mobilcover klar - PanzerGlass HardCase til iPhone 13/14
149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK113 kr162 krKøb
2Boligcenter DK129 kr129 krKøb
3Proshop DK139 kr139 krKøb
4Ultrashop139 kr139 krKøb
5CompuMail DK142 kr142 krKøb
6Vivas DK149 kr218 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14 i 171 dage. Laveste pris i perioden er 113 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 142 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 131 kr.

Den nuværende pris på 113 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for PanzerGlass HardCase iPhone 14 | 13 | Clear Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 13, 14 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026113 kr1 kr (1%)
14. maj 2026114 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026113 kr26 kr (19%)
8. apr. 2026139 kr3 kr (2%)
7. apr. 2026142 kr3 kr (2%)
22. mar. 2026139 kr3 kr (2%)
21. mar. 2026142 kr3 kr (2%)
13. mar. 2026139 kr3 kr (2%)
12. mar. 2026142 kr3 kr (2%)
4. feb. 2026139 kr20 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret