Gå til hovedindhold

PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro

PanzerGlassMobiltelefon – coversEAN: 5715685003158
Pris fra 129 krtil 259 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 130 kr (50% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mobilcover PanzerGlass HardCase til iPhone 16 Pro, hvid gennemsigtig, MagSafe
-19%129 kr
Før 159 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mobilcover PanzerGlass HardCase til iPhone 16 Pro, hvid gennemsigtig, MagSafe billede

Produktinformation

PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 ProKlar til at passe på din telefon og planeten? Med den her HardCase fra PanzerGlass har hverken slag, stød, ridser og revner en chance! Bagsiden er lavet af 100% genanvendt plast og beskytter din telefon mod fald, stød, ridser og det meste af, hvad livet ellers kan kaste efter den. Og så er hele casen testet til at klare adskillige fald fra 4.8 meters højde, også kaldet 4 x Military Grade Standard, hvilket betyder, at du kan tabe din telefon fra en stige uden at gå totalt i panik. Ved at beskytte din telefon med en case kan du forlænge levetiden, så du en dag kan give telefonen videre til en anden, som vil elske den lige så højt som dig. Det er ren telefonkærlighed. For jo længere vi kan holde vores enheder i live, jo længere kan vi vente med at producere nye enheder, som belaster miljøet. Og nu vi taler om miljøet, i 2024 reducerede vi mængden af papir i vores PanzerGlass kerneprodukt emballagedesign med gennemsnitligt 66 %*. Og selvfølgelig fortsætter vi med at levere alle vores produkter i genanvendelige FSC-certificerede kasser. HardCasen er MagSafe-kompatibel og har en gennemsigtig bagside, der er lavet af hård plast og omgivet af en ramme i blød plast, som ser elegant ud på telefonen. Og nej, du behøver ikke frygte misfarvninger. Selv efter intens brug og masser af sollys bliver casen ved med at se pæn ud. Vil du give din telefon 360-graders beskyttelse, kan du kombinere casen med en PanzerGlass skærmbeskytter og en PanzerGlass Hoops kameralinsebeskytter. *Målt ved at sammenligne massen af ​​2023 papemballage med massen af ​​2022 papemballage. Målinger udført af tredjeparts laboratorium (CPRTC, rapport nr. ZSA20231301-0016).Testet op til 4,8 meterTestet fra en faldhøjde på 4,8 meter.Genanvendt plastLavet af 100% genanvendt plast.Mag...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobilcovers
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685003158
Varenr.: 1808802
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass HardCase MagSafe - iPhone 16 Pro - Hvid
129 kr
Til butik
PanzerGlass HardCase MagSafe - iPhone 16 Pro - Hvid billede

Produktinformation

PanzerGlass HardCase MagSafe til iPhone 16 Pro - Hvid: Førsteklasses beskyttelse med slankt, gennemsigtigt design og MagSafe-kompatibilitet, Beskyt din iPhone 16 Pro med stil og avanceret funktionalitet ved hjælp af PanzerGlass HardCase MagSafe i hvid. Dette etui er en perfekt kombination af avanceret teknologi, slankt design og ultimativ beskyttelse, som sikrer, at din telefon forbliver sikker, samtidig med at dens elegante udseende fremhæves. Med integreret MagSafe-teknologi er PanzerGlass HardCase det ideelle valg for dem, der sætter pris på bekvemmeligheden ved trådløs opladning og problemfri brug af MagSafe-tilbehør uden at gå på kompromis med beskyttelsen. Design og materialer: PanzerGlass HardCase MagSafe har et slankt og gennemsigtigt design, der fremhæver den raffinerede æstetik i din iPhone 16 Pro. Etuiet er udstyret med en stilfuld hvid MagSafe-ring, der tilføjer et strejf af raffinement og samtidig forbedrer din enheds kompatibilitet med MagSafe-opladere og -tilbehør. Det minimalistiske og lette design gør din telefon nem at håndtere og sikrer komfort og beskyttelse i en elegant pakke. Dette etui er fremstillet af videnskabeligt dokumenterede materialer, der er udvalgt for deres styrke og holdbarhed, og har en hård ydre skal, der effektivt beskytter mod ridser, stød og fald. De bløde kanter på etuiet er designet til at absorbere stød og beskytte sårbare områder som f.eks. hjørnerne ved stød. Det gør PanzerGlass HardCase til et fremragende valg for brugere, der ønsker maksimal beskyttelse uden at tilføje unødvendig masse til deres enhed. Avanceret beskyttelse og MagSafe-integration: PanzerGlass HardCase MagSafe er konstrueret til at yde overlegen beskyttelse mod hverdagens stød og fald, hvilket gør den til et af de mest pålidelige valg til din iPhone 16 Pro. Med fokus på stødabsorbering og langvarig holdbarhed er etuiet grundigt testet for at beskytte din telefon mod almindelige skader, hvilket giver dig tillid til den daglige brug. Den indbyggede MagSafe-ring sikrer en stærk og sikker magnetisk forbindelse, der giver mulighed for ubesværet trådløs opladning og kompatibilitet med alt MagSafe-tilbehør, uden at du behøver at fjerne etuiet. Brugervenligt design og nem adgang: PanzerGlass HardCase MagSafe er designet med præcision og sikrer fuld adgang til alle knapper, porte og funktioner på din iPhone 16 Pro. De præcise udskæringer omkring kameraet beskytter linserne mod ridser, samtidig med at den højeste foto- og videokvalitet opretholdes. Den glatte, men grebsvenlige overflade giver et sikkert greb og minimerer risikoen for utilsigtede fald. Etuiet er nemt at installere, klikker hurtigt på og passer perfekt til din telefon. Den gennemsigtige bagside lader telefonens farve og design skinne igennem, mens den hvide MagSafe-ring giver en moderne og stilfuld accent. Nøglefunktioner i PanzerGlass HardCase MagSafe - iPhone 16 Pro - Hvid: Slank og gennemsigtigt design: Fremviser din iPhone 16 Pro's førsteklasses look med en stilfuld hvid MagSafe-ring. Let og holdbar beskyttelse: Beskytter mod hverdagens stød, fald og ridser uden at fylde ekstra meget. Videnskabeligt dokumenterede materialer: Materialer af høj kvalitet, der er specielt udvalgt for deres beskyttende egenskaber og lange holdbarhed. Fuldt integreret MagSafe: Understøtter problemfrit MagSafe-opladning og tilbehør med en sikker magnetisk forbindelse. Præcise udskæringer: Giver nem adgang til alle knapper, porte og kameraer uden at fjerne etuiet. Kamera-udskæring: Beskytter dine kameralinser og sikrer skarpe, klare fotos og videoer. Nem og hurtig installation: Installeres ubesværet og giver en tæt og sikker pasform på din enhed. Hvorfor vælge PanzerGlass HardCase MagSafe til iPhone 16 Pro?, PanzerGlass HardCase MagSafe er det ultimative valg for dem, der kræver både stil og robust beskyttelse. Med sit slanke og gennemsigtige design, der forbedrer din telefons udseende, og sin komplette MagSafe-kompatibilitet får du et etui, der ikke kun beskytter din enhed, men også løfter din samlede brugeroplevelse. Dette etui er perfekt til den moderne bruger, der sætter pris på banebrydende design og teknologi, og det giver beskyttelse uden at gå på kompromis. Vælg PanzerGlass HardCase MagSafe til din iPhone 16 Pro, og nyd den perfekte blanding af beskyttelse og stil, der holder din telefon sikker og ser imponerende ud. Beskyt din investering med PanzerGlass&mdashfordi din iPhone 16 Pro fortjener det allerbedste!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685003158
Varenr.: D00632
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass HardCase Transparent w. White MagSafe iPhone 16 Pro Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Pro
139 kr
Til butik
PanzerGlass HardCase Transparent w. White MagSafe iPhone 16 Pro Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Pro billede

Produktinformation

Oplev det perfekte beskyttelsescover til din Apple iPhone 16 Pro med PanzerGlass HardCase i hvid gennemsigtig. Dette elegante cover beskytter ikke kun din telefon mod daglig slitage, men den gennemsigtige bag gør det muligt at bevare den originale farve o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Mobilcovers & Etuier
EAN: 5715685003158
Varenr.: 97355
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mobilcover PanzerGlass HardCase til iPhone 16 Pro, hvid gennemsigtig, MagSafe
-17%149 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass HardCase Transparent w. White MagSafe iPhone 16 Pro Beskyttelsescover Transparent Apple iPhone 16 Pro
149 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Panzerglass - Hardcover Magsafe - Iphone 16 Pro - Hvid
179,95 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass HardCase White MagSafe iPhone 16 Pro
-27%189 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro
229 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
PanzerGlass iPhone 16 Pro HardCase cover (gennemsigtig)
259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK129 kr129 krKøb
2Teknikproffset DK129 kr178 krKøb
3Ultrashop139 kr139 krKøb
4Vivas DK149 kr218 krKøb
5CompuMail DK149 kr149 krKøb
6Gucca.dk179,95 kr179,95 krKøb
7Proshop DK189 kr228 krKøb
8CS MEGASTORE DK229 kr268 krKøb
9Komplett DK259 kr259 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro i 183 dage. Laveste pris i perioden er 129 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 187 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 155 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for PanzerGlass HardCase - Bagsidecover til mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, termoplastisk polyuretan (TPU) - hvid, gennemsigtig - for Apple iPhone 16 Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026129 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026130 kr1 kr (1%)
24. apr. 2026129 kr17 kr (12%)
22. apr. 2026146 kr8 kr (5%)
15. apr. 2026154 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026155 kr4 kr (3%)
17. mar. 2026159 kr30 kr (23%)
24. feb. 2026129 kr30 kr (19%)
4. feb. 2026159 kr10 kr (7%)
2. feb. 2026149 kr10 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret