Gå til hovedindhold

PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro

PanzerGlassElektronikEAN: 5715685002304
Pris fra 169 krtil 329 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (49% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16 Pro
-15%169 kr
Før 199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16 Pro billede

Produktinformation

PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 ProMed Ceramic Protection rækker PanzerGlass ud efter stjernerne og giver dig sin stærkeste skærmbeskytter til dato … ja, faktisk er Ceramic Protection hele 5 gange stærkere end vores stærkeste skærmbeskytter til dato! Det svarer til, at du kan lade en 320 g tung stålkugle falde fra 2,5 meter og ned på skærmbeskytteren, uden at den får så meget som en revne. Det er et tungtvejende argument, hvis du spørger os. Skærmbeskytteren er lavet af certificeret keramisk glas fra japanske Ohara. Keramisk glas er ikke blot et af verdens mest ridsefaste materialer, men indeholder også ikke-synlige krystaller, der forhindrer revner i at sprede sig. Det giver keramisk glas en styrke, som ikke kan opnås med konventionelt skærmbeskytterglas. Og som om det ikke var nok, sikrer Oharas nano-krystalliseringsteknik en hidtil uset klarhed i glasset, som endda er udstyret med en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs. Den medfølgende EasyAligner gør installationen så legende let, at de fleste kan klare den i første forsøg. Og ellers er det bare at følge trin-for-trin-guiden eller scanne QR-koden til sådan-installerer-du-videoen. Når først skærmbeskyttelsen sidder på telefonen, er det slut med at frygte synet af din skærm med kurs mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv". Skærmbeskytteren har størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en fuldendt skærmoplevelse og efterlader lidt plads langs kanterne til et beskyttende cover fra PanzerGlass . Og vil du passe ekstra godt på din telefon, kan du nemt kombinere skærmbeskytteren og coveret med en PanzerGlass PicturePerfect eller HoopsTM kameralinsebeskytter. P.S. Ligesom alle vores andre produkter leveres Ceramic Protection i en F...

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685002304
Varenr.: 1808741
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
PanzerGlass Keramisk skærmbeskyttelse - iPhone 16 Pro - Ultra bred pasform
179 kr
Til butik
PanzerGlass Keramisk skærmbeskyttelse - iPhone 16 Pro - Ultra bred pasform billede

Produktinformation

PanzerGlass® Keramisk skærmbeskyttelse - iPhone 16 Pro - Ultra Wide Fit, Oplev en ny æra inden for skærmbeskyttelse med PanzerGlass® Ceramic Screen Protection til iPhone 16 Pro. Denne banebrydende skærmbeskyttelse er 5 gange stærkere end nogen tidligere PanzerGlass® -beskyttelse og sætter nye standarder for holdbarhed og slagfasthed. Med Ceramic Protection får din enhed et enestående forsvar mod hverdagens udfordringer. Keramisk beskyttelse: Uovertruffen styrke og modstandsdygtighed, Mød den hårdeste skærmbeskytter på markedet. PanzerGlass® Ceramic Protection er forstærket med et keramisk lag, der løfter holdbarheden til et helt nyt niveau. Hvor stærk er den? Forestil dig at tabe en 320 g tung stålkugle fra 2,5 meters højde direkte på skærmen - og ikke en eneste revne! Dette ekstreme niveau af styrke omdefinerer, hvad skærmbeskyttelse kan gøre, og sikrer, at din iPhone 16 Pro er beskyttet som aldrig før. Ultra bred pasform: Fuld dækning for maksimal beskyttelse, Med sit ultrabrede design dækker Ceramic Screen Protection hele skærmen på din iPhone 16 Pro og giver ultimativ beskyttelse fra kant til kant. Det brede design forbedrer modstandsdygtigheden over for stød, samtidig med at det slanke og stilfulde udseende på din telefon bevares. Smudsfri belægning: Hold din skærm klar og ren, Ud over den utrolige styrke har PanzerGlass® Ceramic Screen Protector en særlig pletfri belægning, der holder din skærm pletfri. Denne belægning reducerer effektivt fingeraftryk, pletter og fedtmærker og sikrer, at din skærm forbliver krystalklar og reagerer på berøring, uanset hvor ofte du bruger din enhed. Hvorfor vælge PanzerGlass® Keramisk skærmbeskyttelse til iPhone 16 Pro?, 5 gange stærkere: Uovertruffen holdbarhed, 5 gange stærkere end nogen tidligere beskyttelse. Ekstrem modstandsdygtighed over for slag: Tåler et fald med en 320 g stålkugle fra 2,5 meters højde uden at gå i stykker. Ultra bred pasform: Dækker hele skærmen for maksimal beskyttelse fra kant til kant. Pletfri belægning: Reducerer fingeraftryk og fedt, så din skærm holdes ren og klar. Elegant design: Beskytter uden at gå på kompromis med det stilfulde look på din iPhone 16 Pro. Opgrader din iPhone 16 Pro med PanzerGlass® Ceramic Screen Protection - den ultimative skærmbeskyttelse, der kombinerer ekstrem styrke med en elegant finish. Vælg den bedste beskyttelse til din enhed med PanzerGlass®. Bestil din PanzerGlass® keramiske skærmbeskyttelse til iPhone 16 Pro i dag, og oplev fremtidens skærmbeskyttelse!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: iPhone 16
EAN: 5715685002304
Varenr.: D07523
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16 Pro
-14%189 kr
Før 219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærmbeskyttelse PanzerGlass Ceramic Protection til iPhone 16 Pro billede

Produktinformation

PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 ProMed Ceramic Protection rækker PanzerGlass ud efter stjernerne og giver dig sin stærkeste skærmbeskytter til dato … ja, faktisk er Ceramic Protection hele 5 gange stærkere end vores stærkeste skærmbeskytter til dato! Det svarer til, at du kan lade en 320 g tung stålkugle falde fra 2,5 meter og ned på skærmbeskytteren, uden at den får så meget som en revne. Det er et tungtvejende argument, hvis du spørger os. Skærmbeskytteren er lavet af certificeret keramisk glas fra japanske Ohara. Keramisk glas er ikke blot et af verdens mest ridsefaste materialer, men indeholder også ikke-synlige krystaller, der forhindrer revner i at sprede sig. Det giver keramisk glas en styrke, som ikke kan opnås med konventionelt skærmbeskytterglas. Og som om det ikke var nok, sikrer Oharas nano-krystalliseringsteknik en hidtil uset klarhed i glasset, som endda er udstyret med en smudsafvisende belægning, der reducerer fedtfingre og snavs. Den medfølgende EasyAligner gør installationen så legende let, at de fleste kan klare den i første forsøg. Og ellers er det bare at følge trin-for-trin-guiden eller scanne QR-koden til sådan-installerer-du-videoen. Når først skærmbeskyttelsen sidder på telefonen, er det slut med at frygte synet af din skærm med kurs mod asfalten. Det kommer muligvis aldrig til at ske, men hvis det gør, vil du fortryde, at du ikke klikkede "Tilføj til kurv". Skærmbeskytteren har størrelsen "Ultra-Wide Fit". Det betyder, at den dækker fronten af din telefon, samtidig med at den giver dig en fuldendt skærmoplevelse og efterlader lidt plads langs kanterne til et beskyttende cover fra PanzerGlass . Og vil du passe ekstra godt på din telefon, kan du nemt kombinere skærmbeskytteren og coveret med en PanzerGlass PicturePerfect eller HoopsTM kameralinsebeskytter. P.S. Ligesom alle vores andre produkter leveres Ceramic Protection i en FSC-mærket æske, der kan genanvendes.FSC -mærket emballageLeveres i en FSC -mærket æske, der kan genanvendes.Ultra-Wide FitGiver dig maksimal beskyttelse og en fuldendt skærmoplevelse, samtidig med at den efterlader plads til en case.Beskytter i tilfælde af tabBeskytter mod stenhårde fortove, hardcore badeværelsesgulve og hverdagens "hov-jeg-tabte-lige-min-enhed"-uheld.RidsefastBeskytter din enhed mod ridser, i hverdagens udfordringer.StødabsorberendeBeskytter din enhed mod fummelfingeruheld, tab og revner i skærmen.Nem installationSå nem at montere, at du kan gøre det, selvom du har ti tommelfingre.Længere levetidPasser på din enhed, så du kan få glæde af den så længe som muligt. Og så du kan forære eller sælge den til andre, når du ikke længere selv skal bruge den.100 % berøringsfølsomhedFøles som den originale skærm med 100 % berøringsfølsomhed.EasyAligner medfølgerDen medfølgende EasyAligner gør det så nemt at sætte glasset på telefonen, at alle kan gøre det, selv de mest fummelfingrede.NANOCERAMFremstillet med optisk glas fra Ohara, en førende japansk virksomhed. Det er 5x stærkere end vores hidtil stærkeste skærmbeskytter.Afvisende over for fingeraftrykOlie- og vandafvisende, hvilket betyder at spor af fingeraftryk samt snavs, håndsprit og håndcreme reduceres.GenereltBelægning: Oleofobisk, udtværingsfriBeregnet til: MobiltelefonBeskyttelse: RidseresistentsmudsresistentvandafviserdropbeskyttelsestødresistentstødresistentfingeraftryksresistentolieafviserfedtbeskyttelseBredde: 6.654 cmLængde: 14.248 cmPakkeindhold: Skærmbeskytter, EasyAlignerPakketype: HængeboksProduktmateriale: Hærdet glaspolyetylen tereftalat (PET)keramikProdukttype: Skærmbeskytter - glasRammefarve: SortTykkelse: 0.58 mmVægt: 19 gDiverseEgenskaber: Brug med omhuOverensstemmelsesstandarder: FSCMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 10.8 cmDybde ved forsendelse: 1.2 cmHøjde ved forsendelse: 19.5 cmVægt ved forsendelse: 56 gOplysninger om kompatibilitetDesignet for: Apple iPhone 16 Pro...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PanzerGlass
Kategori: Skærmbeskyttelse og Skærmfiltre
Vægt: 0.06g
EAN: 5715685002304
Varenr.: 1808741
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PanzerGlass Ceramic Protection Apple iPhone 16 Pro
199 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PanzerGlass Ceramic Protection Apple iPhone 16 Pro
205 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro
235,95 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PanzerGlass Ceramic Screen Protector iPhone 16 Pro | Ultra-Wide Fit
-22%289 kr
Før 369 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Panzerglass PanzerGlass UWF Ceramic Skærmbeskytter iPhone 16 Pro 5715685002304 Modsvarer: N/A
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK169 kr169 krKøb
2Teknikproffset DK179 kr228 krKøb
3Vivas DK189 kr258 krKøb
4Ultrashop199 kr199 krKøb
5CompuMail DK205 kr205 krKøb
6CS MEGASTORE DK235,95 kr274,95 krKøb
7Proshop DK289 kr328 krKøb
8InkClub DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro

PriceData har fulgt prisen på PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro i 173 dage. Laveste pris i perioden er 169 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 231 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 212 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for PanzerGlass Ceramic Protection - Skærmbeskytter for mobiltelefon - ultrabred pasform - glas - rammefarve sort - for Apple iPhone 16 Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026169 kr10 kr (6%)
22. apr. 2026179 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026180 kr1 kr (1%)
11. apr. 2026181 kr38 kr (17%)
8. apr. 2026219 kr5 kr (2%)
7. apr. 2026224 kr5 kr (2%)
22. mar. 2026219 kr5 kr (2%)
21. mar. 2026224 kr5 kr (2%)
14. mar. 2026219 kr5 kr (2%)
13. mar. 2026224 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret