Gå til hovedindhold

Tandberg Data Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s

Tandberg DataEqualizereEAN: 7050779088627
Pris fra 4.562 krtil 6.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.657 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.795 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4562 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tandberg Data Tandberg
-9%4.562 kr
Før 5.017 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tandberg Data Tandberg billede

Produktinformation

RDX HDD-kassette, 5 TB, med 3 års Advanced Replacement Service, for P/N: 8636-RDX, 8782-RDX, 8785-RDX, 8813-RDX

Produktspecifikationer

Kategori: Backupmedie
Artikel nr.: 8862-RDX
EAN: 7050779088627
Varenr.: 2708978
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s
5.017 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Overland Tandberg 1x RDX 5TB
5.223 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RDX-kassette 5 TB - Overland-Tandberg O-T RDX HDD (single)
-2%6.199 kr
Før 6.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RDX-kassette 5 TB - Overland-Tandberg O-T RDX HDD (single)
-2%6.219 kr
Før 6.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.562 kr4.562 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.017 kr5.017 krKøb
3CompuMail DK5.223 kr5.223 krKøb
4Boligcenter DK6.199 kr6.199 krKøb
5Vivas DK6.219 kr6.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s

PriceData har fulgt prisen på Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s i 142 dage. Laveste pris i perioden er 3.795 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 5.257 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.631 kr.

Den nuværende pris på 4.562 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 80 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Overland-Tandberg 8862-RDX, RDX-patron, RDX, 5 TB, FAT32, NTFS, exFAT, ext4, Sort, 150 MB/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20264.562 kr23 kr (1%)
26. maj 20264.585 kr23 kr (0%)
25. maj 20264.608 kr23 kr (0%)
24. maj 20264.631 kr23 kr (0%)
23. maj 20264.654 kr23 kr (0%)
22. maj 20264.677 kr23 kr (0%)
21. maj 20264.700 kr24 kr (1%)
20. maj 20264.724 kr48 kr (1%)
18. maj 20264.772 kr24 kr (1%)
17. maj 20264.796 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret