Gå til hovedindhold

Tandberg Data Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor

Tandberg DataEqualizereEAN: 7050779085411
Pris fra 1.355 krtil 1.939 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 584 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.097 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1355 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor
1.355 kr
Til butik
Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor billede

Produktspecifikationer

Kategori: Backup medier
Farve: 2
Artikel nr.: 8541-RDX
EAN: 7050779085411
Varenr.: 733673
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RDX kassette TANDBERG DATA 500 GB - Overland-Tandberg
-6%1.499 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RDX kassette TANDBERG DATA 500 GB - Overland-Tandberg billede

Produktinformation

Fordele ved RDX kassette 500 GBSikker og fleksibel lagring til backup og arkivering. Denne RDX-datakassette fra Overland-Tandberg giver 500 GB kapacitet i et kompakt, udskifteligt medie, ideelt til små og mellemstore virksomheder samt it-afdelinger, der ønsker enkel offsite-sikring og hurtig gendannelse.Ydelse og drift i hverdagenKassetten leverer en overførselshastighed på op til 150 MB/s, så backup og restore klares effektivt. Med en gennemsnitlig tid mellem fejl på 550.000 timer er den skabt til pålidelig drift. Den fungerer i et bredt temperaturområde fra 10 - 40 °C og kan opbevares fra -40 - 65 °C med 10 - 90 % relativ fugtighed, så dine data forbliver beskyttet i mange miljøer.Passer i RDX-miljøerMediet er en RDX-kassette (HDD-baseret) i sort udførsel og leveres som enkeltpakke. Det er oplagt til professionelle RDX-drev, når der er behov for udskiftelige medier til backup-rutiner, rotation og arkiv.Produkttype: RDX-kassetteKapacitet: 500 GBDatahastighed: 150 MB/sSøgetid: 15 msMTBF: 550.000 timerFarve: SortMål: H 2,3 × B 8,7 × D 11,9 cmDriftstemperatur: 10 – 40 °COpbevaringstemperatur: -40 – 65 °CRelativ fugtighed, drift: 20 – 80 %Relativ fugtighed, opbevaring: 10 – 90 %Antal pr. pakke: 1...

Produktspecifikationer

Kategori: RDX-kassetter
Vægt: 0.32g
EAN: 7050779085411
Varenr.: 1934610
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tandberg Data Tandberg RDX QuikStor
1.515 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RDX kassette TANDBERG DATA 500 GB - Overland-Tandberg
-6%1.519 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Overland-Tandberg RDX 500 GB Cartridge (HDD)
1.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.355 kr1.355 krKøb
2Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
3Proshop DK1.515 kr1.515 krKøb
4Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb
5Ultrashop1.939 kr1.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor

PriceData har fulgt prisen på Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.097 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 1.656 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.252 kr.

Den nuværende pris på 1.355 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Overland-Tandberg 8541-RDX, RDX-patron, RDX, 500 GB, 15 ms, Sort, RDX QuikStor de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.355 kr3 kr (0%)
19. maj 20261.358 kr95 kr (8%)
7. maj 20261.263 kr44 kr (3%)
13. mar. 20261.307 kr1 kr (0%)
11. mar. 20261.308 kr269 kr (17%)
5. mar. 20261.577 kr480 kr (44%)
3. mar. 20261.097 kr6 kr (1%)
2. mar. 20261.103 kr6 kr (1%)
1. mar. 20261.109 kr6 kr (1%)
28. feb. 20261.115 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret