Gå til hovedindhold

Tandberg Data Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s

Tandberg DataEqualizereEAN: 7050779087316
Pris fra 2.392 krtil 3.119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 727 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.335 kr 9. maj

Sammenlign priser på Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2392 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Overland Tandberg RDX QuikStor 1x RDX 2TB
2.392 kr
Til butik
Overland Tandberg RDX QuikStor 1x RDX 2TB billede

Produktinformation

Overland-Tandberg - RDX HDD-kassette - 2 TB - med 3 års Advanced Replacement Service - for P/N: 8636-RDX, 8782-RDX, 8785-RDX, 8813-RDX

Produktspecifikationer

Mærke: TANDBERG
Artikel nr.: 8731-RDX
EAN: 7050779087316
Varenr.: 987673625
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s
2.603 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tandberg Data RDX QuikStor 2TB Cartridge
2.603 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Overland-Tandberg 2TB RDX Cartridge (single)
2.989 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RDX kassette 2 TB - TANDBERG DATA Overland-Tandberg
-3%3.099 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RDX kassette 2 TB - TANDBERG DATA Overland-Tandberg
-3%3.119 kr
Før 3.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.392 kr2.392 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.603 kr2.603 krKøb
3Proshop DK2.603 kr2.603 krKøb
4Ultrashop2.989 kr2.989 krKøb
5Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
6Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s

PriceData har fulgt prisen på Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s i 179 dage. Laveste pris i perioden er 2.335 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 3.019 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.446 kr.

Den nuværende pris på 2.392 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Overland-Tandberg 8731-RDX, RDX-patron, RDX, 2 TB, Sort, RDX QuikStor, 150 MB/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.392 kr91 kr (4%)
27. maj 20262.483 kr11 kr (0%)
26. maj 20262.494 kr1 kr (0%)
21. maj 20262.495 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.494 kr1 kr (0%)
15. maj 20262.495 kr2 kr (0%)
13. maj 20262.493 kr12 kr (0%)
12. maj 20262.481 kr134 kr (6%)
10. maj 20262.347 kr12 kr (1%)
9. maj 20262.335 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret