Gå til hovedindhold

OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7

OtterBoxMobiltelefon – coversEAN: 5060256388203
Pris fra 149 krtil 189 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 40 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7
149 kr
Til butik
OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7 billede

Produktinformation

OtterBox Symmetry Series Apple iPhone 7 - Bagsidecover til mobiltelefon - polykarbonat, syntetisk gummi - klar krystal - for Apple iPhone 6, 6s, 7, 8, SE (2. generation), SE (3rd generation)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 77-53957
EAN: 5060256388203
Varenr.: 991729585
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
OtterBox Symmetry Clear Apple iPhone SE (3rd/2nd gen)/8/7 - clear
171 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Otterbox Symmetry Robustt etui til iPhone 6, 6s, 7, 8, SE - Klar
189 kr
Til butik
Otterbox Symmetry Robustt etui til iPhone 6, 6s, 7, 8, SE - Klar billede

Produktinformation

Få effektiv hverdagsbeskyttelse til din iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 eller iPhone SE (2020) med dette klare cover fra Otterbox. Det er velegnet til dig, der gerne vil passe på telefonen uden at skjule dens originale design. Coveret er tilpasset iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 8 og iPhone SE (2020). Med et stødabsorberende design hjælper det med at tage af for slag, hvis telefonen ryger en tur på bordet eller gulvet. ## Beskyttelse af bagside og kanter Coveret beskytter bagside og kanter på din iPhone, så de mest udsatte flader er bedre skærmet i daglig brug. ## Materialer der tager fra ved stød Coveret er fremstillet i polycarbonat og gummi. Kombinationen af et hårdt og et mere fleksibelt materiale gør coveret stødabsorberende, så slag og små fald ikke rammer telefonen lige så hårdt. I pakken: 1 stk. Otterbox Symmetry Robustt etui.

Produktspecifikationer

Mærke: Otterbox
Kategori: Cover til iPhone 7
Artikel nr.: Symmetry
EAN: 5060256388203
Varenr.: 90679

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK149 kr149 krKøb
2Proshop DK171 kr210 krKøb
3Av-Cables DK189 kr189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7

PriceData har fulgt prisen på OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7 i 186 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 158 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for OtterBox Symmetry Series Beskyttelsescover Polykarbonat Syntetisk gummi Klar krystal iPhone 7 For iPhone 7 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026149 kr1 kr (1%)
22. maj 2026150 kr1 kr (1%)
25. apr. 2026149 kr1 kr (1%)
24. apr. 2026150 kr39 kr (21%)
10. apr. 2026189 kr39 kr (26%)
8. apr. 2026150 kr19 kr (11%)
5. apr. 2026169 kr19 kr (13%)
31. mar. 2026150 kr19 kr (11%)
19. mar. 2026169 kr19 kr (13%)
7. mar. 2026150 kr39 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret