Gå til hovedindhold

OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys

OsramBelysningEAN: 4058075558601
Pris fra 52 krtil 108,88 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 56,88 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 45 kr 25. mar.

Sammenlign priser på OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 52 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux G24d-3 LED kompaktrør, 10W, 4000K
52 kr
Til butik
Ledvance Dulux G24d-3 LED kompaktrør, 10W, 4000K billede

Produktinformation

Kompaktlysstofrør med 10W der erstatter 26W PL-rør Ledvance Dulux D LED kompaktrør for erstatning af 26W PL-rør. En af de store fordele ved Dulux D PL-røret er, at det kan monteres på en eksisterende konventionel spole men også direkte til 230V. Lyset tæn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Pærer
Farve: white
Størrelse: 171 x 35 mm
EAN: 4058075558601
Varenr.: 5657042377
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Osram LED pære DULUX D 10W/840 (26W) EM/230V G24d-3
52 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dulux D Led G24D-3 1100Lm 840 (26W)
52,17 kr
Til butik
Dulux D Led G24D-3 1100Lm 840 (26W) billede

Produktinformation

OSRAM DULUX kompaktrørserstatninger fra LEDVANCE. Fordelen ved serien er, at alle typer kan forsynes på både den eksisterende forkobling samt med 230V direkte. Levetiden øges væsentligt med 30.000 timers levetid i forhold til det gamle kompaktrør. Alle va...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Osram
Kategori: Plumbing
EAN: 4058075558601
Varenr.: 9350995640657
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux D EM kompaktrør, 10W, 4000K
55 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dulux d led g24d-3 1100lm 840 (26w)
56,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux G24d-3 LED kompaktrør, 10W, 4000K
59 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux G24d-3 LED kompaktrør, 10W, 4000K
59 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledvance Dulux G24d-3 LED kompaktrør, 10W, 4000K
65 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Dulux D LED, G24D-3, 1100lm, 840 (26W) - Ledvance
88,5 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys
104 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DULUX D LED G24D-3 1100LM 840 (26W)
108,88 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
DULUX D LED G24D-3 1100LM 840 (26W)
108,88 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl52 kr52 krKøb
2Proshop DK52 kr91 krKøb
3Billigelogvvs.dk52,17 kr52,17 krKøb
4LavprisVærktøj55 kr55 krKøb
5MaintainIt56,25 kr56,25 krKøb
6BilligVVS DK59 kr59 krKøb
7Greenline59 kr59 krKøb
8LavprisVVS65 kr65 krKøb
9WATTOO.DK88,5 kr88,5 krKøb
10CompuMail DK104 kr104 krKøb
11EL-GROSSISTEN108,88 kr108,88 krKøb
12EL-NETSALG108,88 kr108,88 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys

PriceData har fulgt prisen på OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys i 178 dage. Laveste pris i perioden er 45 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 60 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 52 kr.

Den nuværende pris på 52 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for OSRAM DULUX D LED-lyspære 10W E 1100lumen 4000K Køligt hvidt lys de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. apr. 202652 kr1 kr (2%)
20. apr. 202651 kr4 kr (9%)
9. apr. 202647 kr2 kr (4%)
25. mar. 202645 kr4 kr (8%)
2. mar. 202649 kr
19. feb. 202649,86 kr3,89 kr (7%)
18. feb. 202653,75 kr
17. feb. 202654 kr
10. feb. 202653,75 kr
5. feb. 202654 kr6 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret