Gå til hovedindhold

Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom

OrasSanitetVandbesparendeBadeværelse renoveringEAN: 6414150077845

Oras Saga 3904F er et elegant enkeltgrebs håndvaskarmatur med løft-op bundventil. Flowbegrænset til 6 l/min for vandbesparelse og forkromet overflade. Læs mere

Pris fra 557 krtil 1.449 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 892 kr (62% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 557 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Oras Saga håndvaskarmatur, krom
557 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom
579 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oras Saga 3904F, Vask til badeværelset, Krom
619 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Oras Saga 3904F Håndvask armatur
651,8 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Oras Saga håndvaskarmatur, krom
-0%661 kr
Før 662 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Saga Håndvaskarmatur Med Bundventil
684,93 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Saga håndvaskarmatur med bundventil
707,5 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Oras Håndvask Saga 3904f
1.449 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS557 kr557 krKøb
2Proshop DK579 kr618 krKøb
3CS MEGASTORE DK619 kr658 krKøb
4EL-GROSSISTEN651,8 kr651,8 krKøb
5BilligVVS DK661 kr661 krKøb
6Billigelogvvs.dk684,93 kr684,93 krKøb
7MaintainIt707,5 kr707,5 krKøb
8Homeshop DK1.449 kr1.449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Oras Saga 3904F håndvaskarmatur

Oras

Oras Saga 3904F er et elegant enkeltgrebs håndvaskarmatur med løft-op bundventil. Flowbegrænset til 6 l/min for vandbesparelse og forkromet overflade.

• håndvaskarmatur
• blandingsbatteri
• enkeltgrebs
• saga
• oras armatur
• badeværelse hane
• håndvask hane
• Badeværelse renovering
• Vandbesparende

Beskrivelse

Oras Saga 3904F håndvaskarmatur kombinerer elegant dansk design med praktisk funktionalitet. Dette enkeltgrebs armatur er fremstillet i holdbart forkromet messing med et slankt, strømlinet design der passer perfekt ind i moderne badeværelser. Armaturet er udstyret med løft-op bundventil og har mulighed for begrænsning af både temperatur og vandmængde. Med flowbegrænsning til 6 l/min hjælper det med at spare vand og energi. Den keramiske kartouche sikrer langvarig tæthed og problemfri betjening. Tudfremspring på 103 mm og højde til tududløb på 70 mm gør det praktisk til de fleste håndvaske. Armaturet leveres med fleksible tilslutningsslanger og er let at installere.

Specifikationer

flow:6 l/min ved 3 bar
vægt:1.62 kg
tryktab:200 kPa
betjening:Enkeltgrebs
kartouche:Keramisk 3.5
materiale:Forkromet messing (DZR)
bundventil:Løft-op
støjklasse:I (ISO 3822)
tilslutning:Fleksible slanger 3/8"
tudfremspring:103 mm
højde_til_tud:70 mm
perlator_vinkel:35°
pakkedimensioner:38x18x7.5 cm
temperaturkontrol:Temperaturbegränser
vandmængde_300kPa:0.1 l/s

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand sparer armaturet?

Med flowbegrænsning til 6 l/min sparer Oras Saga 3904F betydeligt på vandforbruget sammenlignet med ældre armaturer.

Er bundventilen inkluderet?

Ja, armaturet leveres komplet med løft-op bundventil, så du kan lukke for vandafløbet i håndvasken.

Hvilken tilslutning har armaturet?

Armaturet leveres med fleksible tilslutningsslanger med 3/8" omløbere, som passer til standard VVS-installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom

PriceData har fulgt prisen på Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 533 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 592 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 574 kr.

Den nuværende pris på 557 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Oras Saga 3904F håndvaskarmatur med bundventil, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026557 kr22 kr (4%)
26. maj 2026579 kr22 kr (4%)
17. maj 2026557 kr22 kr (4%)
16. maj 2026579 kr22 kr (4%)
10. maj 2026557 kr22 kr (4%)
9. maj 2026579 kr22 kr (4%)
3. maj 2026557 kr19 kr (3%)
30. apr. 2026576 kr3 kr (1%)
29. apr. 2026579 kr2 kr (0%)
26. apr. 2026577 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret