Gå til hovedindhold

Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk

Oral-BTandbørsterEAN: 8700216456968
Pris fra 166 krtil 329,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 163,95 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 140 kr 13. maj

Sammenlign priser på Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 166 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk
166 kr
Til butik
Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk billede

Produktinformation

Oplev den ultimative mundpleje med, Oral-B iO Series Gentle, Care Replacement, Brush Heads, , der er designet til at give dig en professionel følelse af renhed hver dag. Disse børstehoveder er den perfekte ledsager til din Oral-B iO elektriske tandbørste og sikrer, at din tandplejerutine er både effektiv og skånsom mod følsomt tandkød. Kraftfuld og alligevel skånsom rengøring, Disse erstatningsbørstehoveder er konstrueret med, kraftige mikrovibrationer, , der arbejder i harmoni med Oral-B's unikke, tandlægeinspirerede design af runde børstehoveder. Denne kombination hjælper med at fjerne op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste, så dine tænder føles usædvanligt rene og lyse. Designet til følsomt tandkød, Gentle Care-børstehovedet er udformet med, 4000 bløde børstehår, og en stødabsorberende ydre ring. Dette gennemtænkte design tilpasser sig præcist til dine tænders naturlige krumning og giver en grundig rengøring, samtidig med at det beskytter dit tandkød mod irritation. Smart børstehårsteknologi, For at sikre optimal ydeevne har disse børstehoveder, farveskiftende, børstehår. Med tiden bliver børstehårene hvide, hvilket signalerer, at det er tid til at udskifte børstehovedet. Tandlæger anbefaler, at du skifter dit tandbørstehoved hver tredje måned for at opretholde det højeste niveau af renlighed og effektivitet. Eksklusivt til Oral-B iO-håndtag, Disse udskiftningshoveder er udelukkende designet til Oral-B iO elektriske tandbørstehåndtag, hvilket garanterer en perfekt pasform og overlegen rengøringseffekt. Nyd den ro i sindet, der følger med at bruge et produkt, der er specielt skræddersyet til din enhed. Betroet af tandlæger over hele verden, Gør som millioner, der stoler på Oral-B, det tandlægeanbefalede tandbørstemærke nr. 1 på verdensplan. Med disse Gentle Care-børstehoveder investerer du ikke bare i et produkt, du investerer i din mundhygiejne. Opgrader din mundplejerutine med Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder, og oplev forskellen på et renere og sundere smil. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral B
Kategori: Tilbehør til elektriske tandbørster
EAN: 8700216456968
Varenr.: D19191
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Oral-B 80782587 Tandbørstehoveder Sort
189 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Tandbørstehoveder iO Gentle Care Black - 3 pcs
192 kr
Til butik
Oral-B Tandbørstehoveder iO Gentle Care Black - 3 pcs billede

Produktinformation

- BØRSTEHÅR MED HØJ TÆTHED: Udskiftelige Oral-B Gentle Care-børstehoveder er tætpakket med op til 4.000 bløde børstehår for en nænsom og perfekt rengøring - FARVESKIFTENDE BØRSTEHÅR: Oral-B's udskiftelige børstehoveder har børstehår, der skifter farve for at vise, hvornår det er tid til at skifte børstehoved for at få det bedste resultat - UDSKIFT HVER 3. MÅNED: Et slidt børstehoved gør det vanskeligt at børste tænder og sværere at fjerne plak. Udskift børstehovedet, når børstehårene falmer og bliver hvide for at få den bedste tandbørstning - EKSKLUSIVT TIL ORAL-B iO- HÅNDTAG: Oplev uovertruffen effekt med det eneste børstehoved, der er designet eksklusivt til - og garanteret at passe til - din elektriske Oral-B iO-tandbørste - BRUGT AF TANDLÆGER: Oral-B er det mest anbefalede tandbørstemærke blandt tandlæger verden over Udskiftelige Oral-B iO Series Gentle Care-børstehoveder bruger stærke, men nænsomme mikrovibrationer med et unikt tandlægeinspireret rundt børstehoved for en professionel ren følelse hver dag. Gentle Care-børstehovederne er designet eksklusivt til håndtagene på elektriske Oral-B iO-tandbørster og hjælper med at fjerne op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste, så tænderne føles renere og mere strålende. Gentle Care har op til 4.000 bløde børstehår og en beskyttende ydre ring, der tilpasser sig præcist til tændernes krumning og beskytter tandkødet. Da tandlæger anbefaler, at du skifter børstehoved hver 3. måned for at opnå de bedste resultater, har udskiftelige Oral-B-børstehoveder farveskiftende børstehår, der signalerer, når det er tid til at udskifte dem. Oplev uovertruffen effekt med de eneste børstehoveder, der er designet eksklusivt til - og garanteret at passe til - din elektriske Oral-B iO-tandbørste.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: 8700216456968
EAN: 8700216456968
Varenr.: 3343203
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Oral-B iO Gentle Care børstehoveder 3 stk. (sort)
192 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral-B 80782587 Tandbørstehoveder Sort
199 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Oral B iO Gentle Care Toothbrush Heads Black 3 stk
215 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Tandbørstehoveder – Gentle Care, Sort, 3-pak
-14%299 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral B - Oral-b Io Gentle Care Børstehoveder - Black - 3 Stk
329,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK166 kr215 krKøb
2CompuMail DK189 kr189 krKøb
3Proshop DK192 kr231 krKøb
4Komplett DK192 kr192 krKøb
5Ultrashop199 kr199 krKøb
6Lyko DK215 kr215 krKøb
7Estore DK299 kr299 krKøb
8Gucca.dk329,95 kr329,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk

PriceData har fulgt prisen på Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk i 176 dage. Laveste pris i perioden er 140 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 192 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 184 kr.

Den nuværende pris på 166 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 19% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - Sort - 3 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026166 kr23 kr (12%)
23. maj 2026189 kr8 kr (4%)
22. maj 2026181 kr11 kr (6%)
20. maj 2026192 kr3 kr (2%)
17. maj 2026189 kr2 kr (1%)
16. maj 2026187 kr2 kr (1%)
14. maj 2026189 kr49 kr (35%)
13. maj 2026140 kr52 kr (27%)
2. maj 2026192 kr3 kr (2%)
1. apr. 2026189 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret