Gå til hovedindhold

Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk

Oral-BTandbørsterEAN: 8700216373739
Pris fra 175 krtil 299,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 124,95 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 140 kr 13. maj

Sammenlign priser på Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 175 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk
175 kr
Til butik
Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk billede

Produktinformation

Oplev den ultimative mundpleje med Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder, der er designet til at give en professionel følelse af renhed hver dag. Disse børstehoveder er specielt udviklet til personer med følsomt tandkød og kombinerer kraftige, men blide mikrovibrationer med Oral-B's unikke, tandlægeinspirerede design af runde børstehoveder. Det sikrer, at dine tænder føles usædvanligt rene og lyse, samtidig med at de er skånsomme mod dit tandkød. Disse Gentle Care-børstehoveder er eksklusivt designet til Oral-B iO eltandbørstehåndtag og er konstrueret til at fjerne op til 100 % mere plak end en almindelig manuel tandbørste. Det betyder, at du kan nyde en overlegen rengøring, der hjælper med at bevare din mundhygiejne uden besvær. Funktioner, Høj børstetæthed: Hvert Gentle Care udskiftningsbørstehoved er tæt pakket med op til 4000 bløde børstehår. Denne høje tæthed sikrer en skånsom, men grundig rengøring, der tilpasser sig præcist til dine tænders krumning og samtidig beskytter dit tandkød. Farveskiftende børstehår: For at hjælpe dig med at opretholde en optimal mundhygiejne har disse børstehoveder farveskiftende børstehår. Når børstehårene bliver hvide, ved du, at det er tid til at udskifte dit børstehoved, så du altid får den bedst mulige rengøring. Udskift hver 3. måned: Tandlæger anbefaler, at du skifter dit tandbørstehoved hver tredje måned. Et slidt børstehoved kan gøre rengøringen vanskelig og efterlade bakteriel plak. Hold dit smil sundt ved at udskifte børstehovedet, når børstehårene signalerer, at det er tid. Eksklusivt til Oral-B iO-håndtag: Disse børstehoveder er de eneste, der er designet eksklusivt til og garanteret passer til din Oral-B iO elektriske tandbørste. Det sikrer, at du får den overlegne rengøringskraft, du forventer fra Oral-B. Betroet af tandlæger: Som det tandlægeanbefalede tandbørstemærke nr. 1 på verdensplan fortsætter Oral-B med at være førende inden for innovation og effektivitet i mundplejen. Opgrader din mundplejerutine med Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder. Med deres avancerede design og gennemtænkte funktioner er disse børstehoveder en vigtig tilføjelse til din Oral-B iO elektriske tandbørste, der sikrer, at du bevarer et sundt, lyst smil hver dag. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral B
Kategori: Tilbehør til elektriske tandbørster
EAN: 8700216373739
Varenr.: D19189
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Oral-B 80782589 børstehoved til elektrisk tandbørste 3 stk Hvid
196 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral-B 80782589 børstehoved til elektrisk tandbørste 3 stk Hvid
199 kr
Til butik
Oral-B 80782589 børstehoved til elektrisk tandbørste 3 stk Hvid billede

Produktinformation

Opdag Oral-B 80782589 børstehovedet til elektrisk tandbørste, pakke med 3 stk. i stilrent hvidt design. Dette børstehoved er designet til at give dig en grundig og effektiv tandbørstning, så du kan opnå et sundere smil. Med sin 3D-teknologi fjerner det op...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: skal sorteres
EAN: 8700216373739
Varenr.: 132377
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Oral-B iO Gentle Care børstehoveder 3 stk. (hvid)
229 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Tandbørstehoveder iO Gentle Care - 3 pcs
248 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Tandbørstehoveder, skånsom pleje, hvide, 3-pak
-14%299 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral B - Oral-b Io Gentle Care Børstehoveder - White - 3 Stk
299,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK175 kr224 krKøb
2CompuMail DK196 kr196 krKøb
3Ultrashop199 kr199 krKøb
4Komplett DK229 kr229 krKøb
5Proshop DK248 kr287 krKøb
6Estore DK299 kr299 krKøb
7Gucca.dk299,95 kr299,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk

PriceData har fulgt prisen på Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 140 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 248 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 221 kr.

Den nuværende pris på 175 kr er 21% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Oral B Oral-B iO Series Gentle Care udskiftningsbørstehoveder - hvid - 3 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026175 kr17 kr (9%)
24. maj 2026192 kr4 kr (2%)
23. maj 2026196 kr15 kr (8%)
22. maj 2026181 kr34 kr (16%)
21. maj 2026215 kr2 kr (1%)
20. maj 2026217 kr21 kr (11%)
14. maj 2026196 kr56 kr (40%)
13. maj 2026140 kr75 kr (35%)
11. maj 2026215 kr14 kr (6%)
3. maj 2026229 kr14 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret