Gå til hovedindhold

Oral B ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green)

Oral BTandbørsterEAN: 8700216612364
Pris fra 299 krtil 609 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 310 kr (51% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oral-B Eltandbørste iO2 Forest Green
-17%299 kr
Før 359 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Oral-B Eltandbørste iO2 Forest Green billede

Produktinformation

- 100% RENERE TÆNDER end med en almindelig manuel tandbørste med Oral-B's iO-teknologi: HÅRD MOD PLAK, SKÅNSOM MOD TANDKØDET - DESIGNET TIL AT SIKRE EN NEM OVERGANG TIL EN ELEKTRISK TANDBØRSTE med kun 1 berøringsknap, støjsvag og langtidsholdbart batteri - BESKYT DIT TANDKØD med AUTOMATISK TRYKKONTROL TIL TANDKØDET, der sænker hastigheden og bliver rød, hvis du børster for hårdt - VÆLG NEMT DIN PERFEKTE RENGØRING med 3 STØJSVAGE INTENSITETSNIVEAUER: extra-gentle, gentle, daily clean - BØRST I TANDLÆGERNES ANBEFALEDE TID med 2-MINUTTERS BØRSTETIMER, der advarer dig hvert 30. sekund om at skifte børstezone - Nyd godt af et LANGTIDSHOLDBART BATTERI med indikator for lav opladning - ORAL-B's RUNDE børstehoveder når derhen, hvor rektangulære manuelle børster IKKE GØR. Oplev en bedre rengøring fra ORAL-B, det mærke, der bruges mest af tandlæger verden over - SKIFT NU TIL ORAL-B iO for at få en PERFEKT RENGØRING Oral-B iO 2 elektrisk tandbørste kombinerer blide mikrovibrationer med et unikt, tandlægeinspireret rundt børstehoved for en ren følelse som en professionel tandrens. Udskift dit Oral-B iO-børstehoved hver 3. måned for at få de bedste resultater.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral-B
Kategori: Eltandboerste
Artikel nr.: 8700216612364
EAN: 8700216612364
Varenr.: 3343211
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Oral B Eltandborste iO2 Series Forest Green
-20%399 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Oral B Eltandborste iO2 Series Forest Green billede

Produktinformation

Oral-B iO2 eltandborsten kombinerar skonsamma mikrovibrationer med ett unikt tandläkarinspirerat runt tandborsthuvud, - För känslan av en professionell rengöring varje dag. Byt ut dina Oral-B iO-borsthuvuden var tredje månad för bästa resultat, - 100 % renare tänder än med en vanlig manuell tandborste med Oral-B:s io-teknik: Tuff mot plack, skonsam mot tandköttet, - Utformad för enkel övergång till eltandborstar med bara 1 touchknapp, tyst ljud och lång batteritid, - Skydda tandköttet med den automatiska trycksensorn för tandköttet som minskar hastigheten och signalerar rött när du borstar för hårt, - Välj enkelt din perfekta rengöring med 3 tysta intensitetsnivåer: extra skonsam, skonsam och daglig rengöring, - Borsta tänderna den tid tandläkare rekommenderar med 2-minuters tandborstningstimer som påminner dig om att byta borstningszon var 30:e sekund, - Dra nytta av ett långvarigt batteri med indikator för låg batterinivå, - Oral-B`s runda borsthuvuden når dit rektangulära manuella borstar inte når. Upplev en bättre rengöring från Oral-B, det varumärke som flest tandläkare använder världen över, - Byt nu till Oral-B io för en perfekt rengöring.

Produktspecifikationer

Mærke: Oral B
Kategori: Elektriske tandbørster
EAN: 8700216612364
Varenr.: D16506
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Oral B iO 2 Electric Toothbrush Forest Green
479 kr
Til butik
Oral B iO 2 Electric Toothbrush Forest Green billede

Produktinformation

Oral-B iO 2 elektrisk tandbørste kombinerer blide mikrovibrationer med et unikt, tandlægeinspireret rundt børstehoved for en ren følelse som en professionel tandrens. Udskift dit Oral-B iO-børstehoved hver 3. måned for at få de bedste resultater.100 % RENERE TÆNDER end med en almindelig manuel tandbørste med Oral-B’s iO-teknologi: HÅRD MOD PLAK, SKÅNSOM MOD TANDKØDETDESIGNET TIL SIKRE EN NEM OVERGANG TIL EN ELEKTRISK TANDBØRSTE med kun 1 berøringsknap, støjsvag og langtidsholdbart batteriBESKYT DIT TANDKØD med AUTOMATISK TRYKKONTROL TIL TANDKØDET, der sænker hastigheden og bliver rød, hvis du børster for hårdtVÆLG NEMT DIN PERFEKTE RENGØRING med 3 STØJSVAGE INTENSITETSNIVEAUER: extra-gentle, gentle, daily cleanBØRST I TANDLÆGERNES ANBEFALEDE TID med 2-MINUTTERS BØRSTETIMER, der advarer dig hvert 30. sekund om at skifte børstezoneNyd godt af et LANGTIDSHOLDBART BATTERI med indikator for lav opladningORAL-B’s RUNDE børstehoveder når derhen, hvor rektangulære manuelle børster IKKE GØR. Oplev en bedre rengøring fra ORAL-B, det mærke, der bruges mest af tandlæger verden overSKIFT NU TIL ORAL-B iO for at få en PERFEKT RENGØRING Oral B iO 2 Electric Toothbrush Forest Green...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Oral B
Kategori: Tandbørster
Artikel nr.: A14537
EAN: 8700216612364
Varenr.: 1228-537-0001
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Oral B - Io 2 Elektrisk Tandbørste - Forest Green
569,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green)
599 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Elektrisk tandbørste iO2 Series Forest Green
-13%609 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK299 kr338 krKøb
2Teknikproffset DK399 kr448 krKøb
3Lyko DK479 kr479 krKøb
4Gucca.dk569,95 kr569,95 krKøb
5Komplett DK599 kr599 krKøb
6Estore DK609 kr609 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green)

PriceData har fulgt prisen på ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 299 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 466 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 382 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 26% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for ORAL-B iO2 Series Elektrisk tandbørste (Forest Green) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026299 kr73 kr (20%)
24. maj 2026372 kr73 kr (24%)
23. maj 2026299 kr71 kr (19%)
22. maj 2026370 kr7 kr (2%)
20. maj 2026363 kr40 kr (10%)
16. maj 2026403 kr50 kr (14%)
14. maj 2026353 kr20 kr (5%)
9. maj 2026373 kr30 kr (7%)
3. maj 2026403 kr46 kr (13%)
29. mar. 2026357 kr42 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret