Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547205267
Pris fra 1.474 krtil 1.919 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 445 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1474 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Plus 360 RGB Intel/AMD Vandkøler Hvid
1.474 kr
Til butik
NZXT Kraken Plus 360 RGB Intel/AMD Vandkøler Hvid billede

Produktinformation

NZXT Kraken Plus 360 RGB - Processors flydende kølesystem - (for: LGA 1851/1700, 1200/115X; AMD AM5, AM4) - 120 mm - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: RL-KR360-W2
EAN: 5056547205267
Varenr.: 1003399342
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 360 RGB White - CPU Vandkøling
1.575 kr
Til butik
NZXT Kraken Plus 360 RGB White - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, pumpe: Coolit, køler støjniveau: max 31.9 dBA, køler RPM: 500 - 2000 ± 10%, køler CFM: max 73.47, statisk lufttryk: max 4.5 mmH₂O, PWM styret, 360mm radiator med 3 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, hvid med RGB (styret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light / NZXT CAM)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: RL-KR360-W2
EAN: 5056547205267
Varenr.: 3369983
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid
1.613 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT Kraken Plus 360 RGB Intel/AMD Vandkøler Hvid
1.819 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT Kraken Plus 360 RGB - AIO CPU-vandkøler, hvid
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT Kraken Plus 360 RGB - AIO CPU-vandkøler, hvid
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.474 kr1.474 krKøb
2Proshop DK1.575 kr1.575 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.613 kr1.613 krKøb
4Ultrashop1.819 kr1.819 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.474 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.702 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.615 kr.

Den nuværende pris på 1.474 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.474 kr96 kr (6%)
26. maj 20261.570 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.571 kr74 kr (4%)
14. maj 20261.645 kr77 kr (5%)
10. maj 20261.568 kr20 kr (1%)
9. maj 20261.548 kr8 kr (1%)
8. maj 20261.540 kr8 kr (1%)
4. maj 20261.548 kr20 kr (1%)
13. apr. 20261.568 kr85 kr (5%)
6. apr. 20261.653 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret