Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547204215
Pris fra 1.899 krtil 3.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.120 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1899 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken 420 Elite V2 - CPU Vandkøling
-12%1.899 kr
Før 2.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NZXT Kraken 420 Elite V2 - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, pumpe: Coolit, køler støjniveau: max 34.5 dBA, køler RPM: 500 - 2000 ± 10%, køler CFM: max 98.61, statisk lufttryk: max 3.2 mmH₂O, PWM styret, 420mm radiator med 3 x 140mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, hvid med RGB (styret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light / NZXT CAM)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: RL-KR42E-W2
EAN: 5056547204215
Varenr.: 3369985
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Elite 420 RGB Vandkøler 1-pack Hvid 140 mm
2.438 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid
2.583 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO CPU-vandkøler 140 mm, hvid
2.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO CPU-vandkøler 140 mm, hvid
3.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
2CompuMail DK2.438 kr2.438 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.583 kr2.583 krKøb
4Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
5Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.899 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 3.373 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.632 kr.

Den nuværende pris på 1.899 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.899 kr485 kr (20%)
22. maj 20262.384 kr67 kr (3%)
20. maj 20262.317 kr53 kr (2%)
19. maj 20262.264 kr115 kr (5%)
13. maj 20262.149 kr24 kr (1%)
9. maj 20262.125 kr24 kr (1%)
21. apr. 20262.149 kr303 kr (12%)
2. apr. 20262.452 kr57 kr (2%)
1. apr. 20262.509 kr5 kr (0%)
31. mar. 20262.504 kr44 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret