Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547204208
Pris fra 2.298 krtil 3.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 721 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.180 kr 9. maj

Sammenlign priser på NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2298 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken 420 Elite RGB V2 - CPU Vandkøling
2.298 kr
Til butik
NZXT Kraken 420 Elite RGB V2 - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, pumpe: Coolit, køler støjniveau: max 34.5 dBA, køler RPM: 500 - 2000 ± 10%, køler CFM: max 98.61, statisk lufttryk: max 3.2 mmH₂O, PWM styret, 420mm radiator med 3 x 140mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, sort med RGB (styret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light / NZXT CAM)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: RL-KR42E-B2
EAN: 5056547204208
Varenr.: 3369984
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Elite 420 RGB Vandkøler 1-pack Sort 140 mm
2.438 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Elite 420 RGB, Alt-i-en væskekøler, 14 cm, Sort
2.480 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort
2.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort
3.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.298 kr2.298 krKøb
2CompuMail DK2.438 kr2.438 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.480 kr2.480 krKøb
4Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
5Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort i 85 dage. Laveste pris i perioden er 2.180 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 2.690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.425 kr.

Den nuværende pris på 2.298 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for NZXT Kraken Elite 420 RGB - AIO vandkøler til processor, 3×140 mm, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.298 kr8 kr (0%)
28. maj 20262.306 kr19 kr (1%)
26. maj 20262.287 kr1 kr (0%)
23. maj 20262.286 kr98 kr (4%)
22. maj 20262.384 kr43 kr (2%)
21. maj 20262.427 kr65 kr (3%)
20. maj 20262.362 kr98 kr (4%)
19. maj 20262.264 kr74 kr (3%)
14. maj 20262.190 kr10 kr (0%)
9. maj 20262.180 kr39 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret