Gå til hovedindhold

Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat)

NordtronicLamperEAN: 5704629000025
Pris fra 222 krtil 335 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 113 kr (34% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199 kr 8. maj

Sammenlign priser på Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 222 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot rund 10,9W LED 3000K, mat hvid
-9%222 kr
Før 245 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nordtronic Velia indbygningsspot rund 10,9W LED 3000K, mat hvid billede

Produktinformation

Godkendt til installation direkte i isolering og brændbart materiale. Høj farvegengivelse (CRI). Højt lumen output. Blændfri. Flimmerfri i henhold til det nye Ecodesign / ErP direktiv (september 2021). Montering med fjedre. Leveres med aftagelig driver, hvilket gør det nemt at tilslutte lampehovedet igen f.eks. efter malerarbejde . Hurtig og let montering. Skrueløse klemmer i tilslutningsboksen. Montering i lofttykkelse op til 26 mm.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordtronic
Kategori: Lamper
Artikel nr.: 31111013
EAN: 5704629000025
Varenr.: 3027935
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat)
223 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 3000K
225 kr
Til butik
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 3000K billede

Produktinformation

Nordtronic Velia indbygningsspot til 230 volt har integreret LED lyskilde med et meget højt lysudbytte og anbefales heraf til rum med højt til loftet. Velia indbygningsspot har en ra værdi tæt på en alm. glødepære og anvendes typisk i rum, hvor man har br...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordtronic
Kategori: Spots
Farve: mat white
Størrelse: Ø75 mm
EAN: 5704629000025
Varenr.: 6242000025
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 3000K
239 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 3000K
239 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Downlight Velia LED 10,9W 3000K, 740 lm, 230V rund, hvid
249 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 3000K
265 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 3000K
269 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Velia Led 10,9W/930 740Lm Hvid
335 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK222 kr261 krKøb
2WATTOO.DK223 kr223 krKøb
3LavprisEl225 kr225 krKøb
4LampeGuru.dk239 kr239 krKøb
5LavprisVVS239 kr239 krKøb
6CS MEGASTORE DK249 kr288 krKøb
7BilligVVS DK265 kr265 krKøb
8Greenline269 kr269 krKøb
9vvsfittings.dk335 kr335 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat)

PriceData har fulgt prisen på Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 232 kr.

Den nuværende pris på 222 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Nordtronic Velia LED indbygningsspot, 230V, IP44, rund, 10,9W, 3000K, hvid (mat) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026222 kr2 kr (1%)
2. jun. 2026224 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026225 kr1 kr (0%)
31. maj 2026226 kr1 kr (0%)
30. maj 2026227 kr1 kr (0%)
29. maj 2026228 kr1 kr (0%)
28. maj 2026229 kr1 kr (0%)
26. maj 2026230 kr1 kr (0%)
25. maj 2026231 kr1 kr (0%)
24. maj 2026232 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret