Gå til hovedindhold

Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk

NordtronicLamperEAN: 5704629005662
Pris fra 163 krtil 1.478,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.315,75 kr (89% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 163 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid
163 kr
Til butik
Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid billede

Produktspecifikationer

Mærke: Nordtronic
Kategori: WATTOO.DK Belysning Indbygningsspot
EAN: 5704629005662
Varenr.: 31143018-1
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NORDTRONIC Downlight Velia ECO m/3 step CCT skift, 7W, mat hvid (6 stk pak)
706 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia Eco CCT indbygningsspot, 6-pak
724 kr
Til butik
Nordtronic Velia Eco CCT indbygningsspot, 6-pak billede

Produktinformation

indbygningsspot med udskiftelig lyskilde og blød, retningsbestemt belysning Med Velia Eco får du en komplet løsning til loftet, hvor både komfort, funktion og lang levetid er tænkt ind fra start. Den hvide indbygningsspot har et stilrent og diskret udtryk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordtronic
Kategori: Spots
Farve: white
Størrelse: diameter 95 mm, cut-out 73-83 mm, height 36 mm
EAN: 5704629005662
Varenr.: 6242005663
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia Eco CCT indbygningsspot, 6-pak
749 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia Eco CCT indbygningsspot, 6-pak
799 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Velia eco - 6 stk., mat hvid, cct skift
935 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia Eco CCT indbygningsspot, 6-pak
985 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia Eco CCT indbygningsspot, 6-pak
1.099 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Velia ECO 230V, 7W 3 Step CCT-Switch IP54, Mat Hvid (6 stk. Pakke)
1.478,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK163 kr163 krKøb
2CS MEGASTORE DK706 kr745 krKøb
3LavprisEl724 kr724 krKøb
4LampeGuru.dk749 kr749 krKøb
5Greenline799 kr799 krKøb
6MaintainIt935 kr935 krKøb
7BilligVVS DK985 kr985 krKøb
8LavprisVVS1.099 kr1.099 krKøb
9vvsfittings.dk1.478,75 kr1.478,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk

PriceData har fulgt prisen på Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk i 163 dage. Laveste pris i perioden er 163 kr (registreret d. 11. februar 2026), højeste er 845 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 460 kr.

Den nuværende pris på 163 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 77% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Nordtronic Velia ECO LED indbygningsspot, 230V, 7W, 2700/3000/4000K, CRI90, 500lm, rund, mat hvid - 6 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026163 kr543 kr (77%)
2. jun. 2026706 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026707 kr544 kr (334%)
27. maj 2026163 kr546 kr (77%)
26. maj 2026709 kr546 kr (335%)
23. maj 2026163 kr548 kr (77%)
22. maj 2026711 kr548 kr (336%)
8. maj 2026163 kr555 kr (77%)
7. maj 2026718 kr555 kr (340%)
30. apr. 2026163 kr570 kr (78%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret