Gå til hovedindhold

Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs

NordtronicLamperKompakt LED designIndendørs belysningEAN: 5704629003040

Nordtronic G2 Low Profile LED spot med Ø75mm diameter og varm 2700K belysning. Elegant børstet aluminium design til professionel indendørs belysning. Læs mere

Pris fra 243 krtil 346,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 103,25 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 209,1 kr 8. maj

Sammenlign priser på Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 243 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs
243 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile Flexible indbygningsspot, driver, Ø7,5 cm, børstet alu, 2700K
243 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Low Profile Flexible - G2 Ø75 2700K m/driver, børstet alu, rund, indendørs
243 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile Flexible indbygningsspot, driver, Ø7,5 cm, børstet alu, 2700K
259 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile Flexible indbygningsspot, driver, Ø7,5 cm, børstet alu, 2700K
269 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Low profile flexible g2 ø75 927 ba/rund
275 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile Flexible indbygningsspot, driver, Ø7,5 cm, børstet alu, 2700K
319 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile Flexible indbygningsspot, driver, Ø7,5 cm, børstet alu, 2700K
325 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Low Profile Flexible G2 Ø75 2700K m/driver, børstet alu, rund, indendørs
346,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK243 kr243 krKøb
2LavprisEl243 kr243 krKøb
3CS MEGASTORE DK243 kr282 krKøb
4LampeGuru.dk259 kr259 krKøb
5Greenline269 kr269 krKøb
6MaintainIt275 kr275 krKøb
7BilligVVS DK319 kr319 krKøb
8LavprisVVS325 kr325 krKøb
9vvsfittings.dk346,25 kr346,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordtronic Low Profile Flexible G2 Ø75 LED Spot

Nordtronic

Nordtronic G2 Low Profile LED spot med Ø75mm diameter og varm 2700K belysning. Elegant børstet aluminium design til professionel indendørs belysning.

• led spot
• nordtronic
• indendørs belysning
• downlight
• loftlampe
• spot belysning
• Indendørs belysning
• Kompakt LED design

Beskrivelse

Nordtronic Low Profile Flexible G2 er en kompakt LED spot med 75mm diameter, perfekt til indendørs belysning. Spotten leverer behagelig varm hvid belysning på 2700K og er fremstillet i højkvalitets børstet aluminium. Med integreret driver er den nem at installere og ideel til moderne bolig- og erhvervsbelysning. Det fleksible design gør den velegnet til forskellige monteringsmuligheder.

Specifikationer

type:Low Profile Flexible
driver:Integreret
finish:Børstet aluminium
diameter:75 mm
anvendelse:Indendørs
farvetemperatur:2700K

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er farvetemperaturen på denne LED spot?

LED spotten har en farvetemperatur på 2700K, som giver et varmt hvidt lys, perfekt til bolig- og erhvervsbelysning.

Kan spotten dæmpes?

Dette afhænger af den anvendte driver og dimmer. Kontakt forhandleren for information om dæmpningsmuligheder.

Hvad er diameteren på spotten?

Spotten har en diameter på 75mm og er derfor ideel til standardhulstørrelser i lofter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs

PriceData har fulgt prisen på Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs i 182 dage. Laveste pris i perioden er 209,1 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 285 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 248 kr.

Den nuværende pris på 243 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Nordtronic Low Profile Flexible G2 indbygningsspot 75 - 2700K, 440lm, inkl. driver, Brstet alu / Indendrs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026243 kr1 kr (0%)
11. maj 2026242 kr32,9 kr (16%)
8. maj 2026209,1 kr32,9 kr (14%)
7. maj 2026242 kr32,9 kr (16%)
30. apr. 2026209,1 kr35,24 kr (14%)
29. apr. 2026244,34 kr35,24 kr (17%)
21. apr. 2026209,1 kr35,24 kr (14%)
19. apr. 2026244,34 kr1,66 kr (1%)
18. apr. 2026246 kr1,66 kr (1%)
15. apr. 2026244,34 kr1,66 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret