Gå til hovedindhold

Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar

NordtronicLED-pærerDæmpbar LED med 460 lumenReservepære til Low Profile indbygningsspotsEAN: 5704629018914

Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile indbygningsspots. 6W, 3000K, 460 lumen, dæmpbar, 35° spredning, CRI>82. Perfekt reservepære til udendørs brug. Læs mere

Pris fra 157 krtil 194,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 37,75 kr (19% besparelse)

Sammenlign priser på Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 157 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile udendørs pære til 6W, 3000K
157 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile udendørs pære, 3000K, 6W
-5%161 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LED lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar
163,25 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LED lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar
163,25 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile udendørs pære, 3000K, 6W
169 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile udendørs pære til 6W, 3000K
169 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Low Profile udendørs pære til 6W, 3000K
175 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Nordtronic 1891 - Lyskilde LED 6W 3000K ø50mm (for Low Profile)
179 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar
194,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl157 kr157 krKøb
2Greenline161 kr161 krKøb
3EL-GROSSISTEN163,25 kr163,25 krKøb
4EL-NETSALG163,25 kr163,25 krKøb
5LampeGuru.dk169 kr169 krKøb
6LavprisVVS169 kr169 krKøb
7BilligVVS DK175 kr175 krKøb
8Elvvs.dk179 kr179 krKøb
9VVS.dk194,75 kr194,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar

Nordtronic

Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile indbygningsspots. 6W, 3000K, 460 lumen, dæmpbar, 35° spredning, CRI>82. Perfekt reservepære til udendørs brug.

• LED lyskilde
• Low Profile pære
• indbygningsspot pære
• dæmpbar LED
• reservepære
• udskiftningspære
• 3000K LED
• GU5.3 pære
• Reservepære til Low Profile indbygningsspots
• Dæmpbar LED med 460 lumen

Beskrivelse

Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile er en dæmpbar LED reservepære designet specifikt til Nordtronics Low Profile indbygningsspots. Med 6W effekt og 3000K varm hvid lysfarve leverer den 460 lumen gennem en 35° spredningsvinkel. Lyskilden har en fremragende farvegengivelse på CRI>82 og en lang levetid på 50.000 timer. Den kompakte størrelse på Ø50mm og 27mm længde gør den ideel til udskiftning i eksisterende Low Profile spots. Pæren tænder øjeblikkeligt og giver et jævnt lys uden blænding, hvilket gør den perfekt til både indendørs og udendørs belysning hvor der kræves kvalitetslys med energibesparelse.

Specifikationer

Effekt:6W
Fatning:GU5,3
Garanti:2 år
Levetid:50.000 timer
Længde:27mm
Diameter:50mm
Dæmpbar:Ja
Lysfarve:3000K (varm hvid)
Lysstyrke:460 lumen
Materiale:Aluminium
Spænding:DC 12V
Effektfaktor:0,95
Energimærke:A+
Farvegengivelse:CRI >82
Spredningsvinkel:35°

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne lyskilde til alle Nordtronic Low Profile spots?

Ja, denne LED lyskilde er designet specifikt til Nordtronics Low Profile indbygningsspots og passer til alle modeller i serien.

Kan lyskilden dæmpes med almindelige lysdæmpere?

Lyskilden er dæmpbar, men kræver CR lysdæmpere, UNI lysdæmpere eller specielle LED-lysdæmpere for optimal funktion.

Hvad er forskellen på 2700K, 3000K og 4000K?

2700K giver gylden lys som halogen, 3000K er varm hvid til stilrene lokaler, mens 4000K er helt hvid og egnet til arbejdslys.

Hvor lang er levetiden på denne LED lyskilde?

Lyskilden har en forventet levetid på 50.000 timer under normale driftsforhold, hvilket svarer til mange års brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar

PriceData har fulgt prisen på Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar i 181 dage. Laveste pris i perioden er 157 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 160 kr.

Den nuværende pris på 157 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Nordtronic LED COB lyskilde til Low Profile 6W 3000K, 460 lumen, dæmpbar de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. feb. 2026157 kr4 kr (2%)
20. feb. 2026161 kr4 kr (3%)
6. feb. 2026157 kr12 kr (7%)
5. feb. 2026169 kr12 kr (8%)
24. dec. 2025157 kr2 kr (1%)
23. dec. 2025159 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret