Gå til hovedindhold

Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27

NordluxElpærerVintage spiral designDekorativ belysning og stemningslysEAN: 5704924000263

Nordlux Deco G125 LED pære med spiral glødetråd i guldfarvet glas. E27 fatning, 5W, 2000K varm belysning. Perfekt til dekorativ og hyggelig stemning. Læs mere

Pris fra 84 krtil 106 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 22 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 79 kr 12. maj

Sammenlign priser på Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 84 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Spiral E27 globepære, 5W, Ø12,5 cm, gylden
84 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Spiral E27 globepære, 5W, Ø12,5 cm
89 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Spiral E27 globepære, 2000K, 5W
90 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Spiral E27 globepære, 2000K, 5W
96 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux E27 G125 Deco Dim - Pære - Goldcolor
99 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27
106 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl84 kr84 krKøb
2BilligVVS DK89 kr89 krKøb
3LampeGuru.dk90 kr90 krKøb
4Greenline96 kr96 krKøb
5Homeshop DK99 kr99 krKøb
6Proshop DK106 kr145 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Deco G125 Spiral E27 LED Pære 5W Guldfarvet

Nordlux

Nordlux Deco G125 LED pære med spiral glødetråd i guldfarvet glas. E27 fatning, 5W, 2000K varm belysning. Perfekt til dekorativ og hyggelig stemning.

• LED pære
• dekorationspære
• vintage pære
• spiral glødetråd
• guldfarvet pære
• E27 pære
• dæmpbar pære
• globe pære
• nordlux pære
• Dekorativ belysning og stemningslys
• Vintage spiral design

Beskrivelse

Nordlux Deco G125 er en elegant LED dekorationspære med en globeformet glaskuppel på 12,5 cm i diameter. Den spiralformede LED-glødetråd skaber et varmt og behageligt lys på 2000K, der minder om klassiske glødelamper. Den guldtonede glasfinish tilføjer en vintage charme til enhver indretning. Med kun 5W strømforbrug leverer den både energieffektivitet og æstetisk appellerende belysning. Pæren er dæmpbar og har E27 fatning, hvilket gør den kompatibel med de fleste lamper. Den 15.000 timers levetid og robuste konstruktion sikrer langvarig brug.

Specifikationer

Design:Spiral LED-glødetråd
Effekt:5W
Lumens:250-400 lm
Fatning:E27
Levetid:15.000 timer
Diameter:12,5 cm (G125)
Dæmpbar:Ja
Materiale:Guldfarvet glas
Energiklasse:A++
Farvetemperatur:2000K (varm hvid)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er denne LED pære dæmpbar?

Ja, Nordlux Deco G125 er fuldt dæmpbar og kompatibel med de fleste dæmpere til LED pærer.

Hvor lang er levetiden på denne pære?

Pæren har en forventet levetid på 15.000 timer ved normal brug.

Passer denne pære til alle E27 fatninger?

Ja, den har standard E27 fatning og passer til alle almindelige lamper med E27 sokkel.

Hvor meget varme udvikler pæren?

Som LED pære udvikler den meget lidt varme sammenlignet med traditionelle glødelamper, hvilket gør den sikker og energieffektiv.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27

PriceData har fulgt prisen på Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 68 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 81 kr.

Den nuværende pris på 84 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Nordlux LED pære Deco G125 Spiral Dim 2200 Kelvin 400 Lumen Guldfarvet E27 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202684 kr5 kr (6%)
30. maj 202689 kr5 kr (6%)
22. maj 202684 kr5 kr (6%)
12. maj 202679 kr5 kr (6%)
11. maj 202684 kr5 kr (6%)
24. apr. 202679 kr5 kr (6%)
23. apr. 202684 kr5 kr (6%)
18. mar. 202679 kr11 kr (16%)
14. feb. 202668 kr2 kr (3%)
10. feb. 202670 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret