Gå til hovedindhold

Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27

NordluxElpærerGuldfarvet retro designStemningsbelysning og hyggelysEAN: 5704924000072

Nordlux Deco Retro LED pære med 1800K varmt lys og guldfarvet glas. Dæmpbar 2,3W E27 fatning til stemningsbelysning i hjemmet. Læs mere

Pris fra 50 krtil 75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 25 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 50 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LED-pre E27 A60 Retro, 2,3W, Dmpbar, Guld - Nordlux
50 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Retro E27 standardpære, 2,3W
50 kr
Til butik
Gå til DetLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
Outlet: Nordlux Pære-DEKO E27 A60 RETRO BedARD 2,3W dæmpbar, Guld
-44%50,38 kr
Før 89,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Retro E27 standardpære, 1800K, 2,3W
53 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Retro E27 standardpære, 1800K, 2,3W
57 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Retro E27 standardpære, 2,3W
65 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27
69 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Deco Retro E27 standardpære, 2,3W
75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK50 kr50 krKøb
2LavprisEl50 kr50 krKøb
3DetLED.dk50,38 kr50,38 krKøb
4LampeGuru.dk53 kr53 krKøb
5Greenline57 kr57 krKøb
6BilligVVS DK65 kr65 krKøb
7Proshop DK69 kr108 krKøb
8LavprisVVS75 kr75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordlux Deco Retro E27 LED pære 1800K 2,3W Guldfarvet

Nordlux

Nordlux Deco Retro LED pære med 1800K varmt lys og guldfarvet glas. Dæmpbar 2,3W E27 fatning til stemningsbelysning i hjemmet.

• LED pære
• retro pære
• E27 pære
• dæmpbar pære
• stemningsbelysning
• guldfarvet pære
• 1800K pære
• varmt lys
• hyggelys
• dekorativ pære
• Stemningsbelysning og hyggelys
• Guldfarvet retro design

Beskrivelse

Nordlux Deco Retro E27 LED pære er den perfekte løsning til hyggeligt stemningslys i hjemmet. Med sin 1800K farvetemperatur udsender den et ekstra varmt, gyldent lys der skaber en indbydende atmosfære. Det gulfarvede glas tilføjer både æstetik og varmere lys til enhver lampe. Pæren er dæmpbar og har kun 2,3W forbrug, hvilket gør den både energieffektiv og miljøvenlig. Med 65 lumen og 330° lysspredning er den ideel til pendler, bordlamper og andre dekorative armaturer hvor pæren er synlig. 15.000 timers levetid sikrer langvarig kvalitet.

Specifikationer

Fatning:E27 standard
Levetid:15.000 timer
Dæmpbar:Ja
Lysstyrke:65 lumen
Materiale:Guldfarvet glas
RA værdi:80-85
Spænding:230V AC
Dimensioner:60mm diameter x 112mm længde
Energiklasse:A++
Watt forbrug:2,3W
Farvetemperatur:1800K (ekstra varmt hvidt)
Spredningsvinkel:330 grader

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan pæren bruges i alle E27 lamper?

Ja, pæren har standard E27 fatning og passer i alle normale lamper med E27 sokkel. Den har standardstørrelse 60mm diameter.

Hvor varm bliver pæren under brug?

LED teknologien sikrer meget lav varmeudvikling. Pæren bliver kun lunkne at røre selv efter lang tids brug.

Virker pæren med alle lysdæmpere?

Pæren er dæmpbar, men kræver LED-kompatibel lysdæmper. Check at din dimmer understøtter LED pærer ned til 2,3W.

Hvad betyder 1800K farvetemperatur?

1800K giver ekstra varmt, gyldent lys ligesom levende lys. Det er varmere end normale LED pærer og skaber hyggelig stemning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27

PriceData har fulgt prisen på Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 50 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 68 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 62 kr.

Den nuværende pris på 50 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Nordlux LED pære Deco A60 Retro Dim 1800 Kelvin 65 Lumen Guldfarvet E27 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 202650 kr
2. maj 202650,38 kr6,28 kr (11%)
23. mar. 202656,66 kr6,34 kr (10%)
22. mar. 202663 kr6,34 kr (11%)
21. mar. 202656,66 kr6,3 kr (10%)
17. mar. 202662,96 kr5,04 kr (7%)
19. feb. 202668 kr1 kr (1%)
14. feb. 202667 kr1 kr (1%)
20. jan. 202668 kr2 kr (3%)
10. jan. 202666 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret