Gå til hovedindhold

Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub.

NobøSanitetFrontudslip teknologiBadeværelse og vådrumEAN: 7030690104583

Nobø NFK4N El-Varmepanel med frontudslip og 1250W 400V. Vådrumsikker IP24, præcis temperaturstyring og energieffektiv drift med lav standby-effekt. Læs mere

Pris fra 1.265,39 krtil 1.362,5 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 97,11 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 973 kr 3. maj

Sammenlign priser på Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1265.39 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Nobø varmepanel 1250W 400V uden termostat
1.265,39 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Nobø varmepanel 1250W 400V uden termostat
1.265,39 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
1.279 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NOBØ El-varmepanel Front 40 cm 1250W 400V, Hvid
1.279 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Nobø elradiator 1250W 400V (HxBxD) 400x925x90mm, Front NFK4N 12
1.292 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
El-varmepanel nfk4n 12 1250w 400v
1.362,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN1.265,39 kr1.265,39 krKøb
2EL-NETSALG1.265,39 kr1.265,39 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.279 kr1.279 krKøb
4Proshop DK1.279 kr1.279 krKøb
5Elvvs.dk1.292 kr1.292 krKøb
6MaintainIt1.362,5 kr1.362,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nobø NFK4N El-Varmepanel 1250W 400V

Nobø

Nobø NFK4N El-Varmepanel med frontudslip og 1250W 400V. Vådrumsikker IP24, præcis temperaturstyring og energieffektiv drift med lav standby-effekt.

• elradiator
• varmepanel
• noboe
• frontudslip
• el-varme
• radiator
• elektrisk varme
• Badeværelse og vådrum
• Frontudslip teknologi

Beskrivelse

Nobø NFK4N El-Varmepanel er en moderne og energieffektiv varmekilde med frontudslip-teknologi, der sikrer optimal varmefordeling i rummet. Med sin kraftige 1250W 400V motor og IP24-certificering er den perfekt til badeværelser og andre vådrum. Panelet har glatte, afrundede kanter og lav overfladetemperatur, hvilket gør den børnevenlig. Den ultra-nøjagtige termostat (+/- 0,1°C) og markedets laveste standby-forbrug (under 0,5W) sikrer både komfort og besparelser på strømregningen. Kan styres via Nobø Energy Control app med tilkøb af hub og termostat. Leveres uden termostat - skal bestilles separat. Perfekt til moderne hjem der værdsætter effektiv varme og smart styring.

Specifikationer

farve:hvid
vægt:6,1 kg
effekt:1250W
garanti:5 år
ip_klasse:IP24
materiale:stål
spænding:400V
dimensioner:400x925x90mm
vådrumsegnet:ja
areal_dækning:19 m²
monteringstype:vægmontering
standby_forbrug:under 0,5W
isolationsklasse:II
termostat_nøjagtighed:+/- 0,1°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er radiatoren sikker til badeværelset?

Ja, Nobø NFK4N har IP24-certificering og er godkendt til vådrum, hvilket gør den sikker til badeværelser.

Skal jeg købe termostat separat?

Ja, alle Nobø paneler leveres uden termostat. Du skal bestille NCU-2Te termostat eller Nobø hub-kompatibel termostat separat.

Hvor præcis er temperaturstyringen?

Nobø termostater har en nøjagtighed på +/- 0,1°C, hvilket sikrer stabil temperatur og lavere strømforbrug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub.

PriceData har fulgt prisen på Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. i 142 dage. Laveste pris i perioden er 973 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.279 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.097 kr.

Den nuværende pris på 1.265,39 kr er 15% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Nobø Varmepanel Frontudslip NFK4N 1250W 400V UDEN termostat - HUSK tilvalg af NCU-2Te eller Nobø termostat til styring via Hub. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 20261.265,39 kr13,61 kr (1%)
5. maj 20261.279 kr301 kr (31%)
4. maj 2026978 kr5 kr (1%)
3. maj 2026973 kr5 kr (1%)
2. maj 2026978 kr5 kr (1%)
1. maj 2026983 kr5 kr (1%)
30. apr. 2026988 kr5 kr (1%)
28. apr. 2026993 kr5 kr (1%)
27. apr. 2026998 kr5 kr (0%)
26. apr. 20261.003 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret