Gå til hovedindhold

NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm

NKTKablerVarmgalvaniseret finishEl-installation og kabelmonteringEAN: 5702950710408

NKT Kabelbøjle Nr.12 med Ø5mm huldiameter i halvhårdt båndstål. Varmgalvaniseret for holdbarhed og korrosionsbeskyttelse. Pakke med 200 stk. Læs mere

Pris fra 1,96 krtil 572 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 570,04 kr (100% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1.96 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kabelbøjle 12mm 2 lap forzinket - pr. stk.
1,96 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
1,96 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kabelbøjle, 12 mm, m/2 lapper - 200 stk
342 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Kabelbøjle, 12 mm, m/2 lapper - 200 stk
349 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kabelbøjle, 12 mm, m/2 lapper - 200 stk
369 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm
389 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kabelbøjle Nr. 12 med 2 lap, forzinket (200)
572 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN1,96 kr1,96 krKøb
2EL-NETSALG1,96 kr1,96 krKøb
3LavprisEl342 kr342 krKøb
4BilligVVS DK349 kr349 krKøb
5LavprisVærktøj369 kr369 krKøb
6Greenline389 kr389 krKøb
7CS MEGASTORE DK572 kr611 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

NKT Kabelbøjle Nr.12 2 lap huldiameter Ø5mm

NKT

NKT Kabelbøjle Nr.12 med Ø5mm huldiameter i halvhårdt båndstål. Varmgalvaniseret for holdbarhed og korrosionsbeskyttelse. Pakke med 200 stk.

• kabelbøjle
• kabel clips
• kabel fastgørelse
• nkt
• el installation
• kabelbefæstelse
• installatørmateriel
• El-installation og kabelmontering
• Varmgalvaniseret finish

Beskrivelse

NKT Kabelbøjle Nr.12 er en professionel løsning til sikker og holdbar kabelmontering. Fremstillet i halvhårdt båndstål med varmgalvaniseret finish for optimal korrosionsbeskyttelse. Huldiameteren på 5mm gør den velegnet til standard elkabler og installationsarbejde. Med 2-lap design sikrer den stabil fastgørelse af kabler til træ, beton og andre overflader. Leveres i praktisk pakke med 200 stk. for professionelle el-installatører og håndværkere. Overholder danske el-standarder.

Specifikationer

type:2-lap design
antal:200 stk
materiale:Halvhårdt båndstål
overflade:Varmgalvaniseret
anvendelse:Kabelmontering
standarder:Danske el-standarder
huldiameter:5mm
korrosionsbeskyttelse:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er huldiameteren på kabelbøjlen?

Huldiameteren er 5mm, hvilket gør den velegnet til standard elkabler.

Hvor mange kabelbøjler er der i pakken?

Pakken indeholder 200 stk. kabelbøjler, perfekt til større installationsprojekter.

Er kabelbøjlen beskyttet mod korrosion?

Ja, den er varmgalvaniseret hvilket giver optimal beskyttelse mod rust og korrosion.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm

PriceData har fulgt prisen på NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1,66 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 38 kr.

Den nuværende pris på 1,96 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for NKT kabelbøjle, 2 lapper, forzinket, 200 stk, 12mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. mar. 20261,96 kr257,04 kr (99%)
3. mar. 2026259 kr257,04 kr (13114%)
27. feb. 20261,96 kr
8. feb. 20261,78 kr
7. feb. 20261,96 kr
6. feb. 20261,78 kr
30. jan. 20261,73 kr
6. jan. 20261,66 kr251,46 kr (99%)
5. jan. 2026253,12 kr251,16 kr (12814%)
3. jan. 20261,96 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret