Gå til hovedindhold

Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme

Nielsen LightLamperFleksible arme og grønne nuancerStue- og soveværelsesbelysningEAN: 5703701301043

Elegant Salsa gulvlampe fra Nielsen Light med krom stel og 3 grønne lampeskærme. Fleksible arme og afbryder på ledning. Perfekt til stuen eller soveværelset. Læs mere

Pris fra 628 krtil 709 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 81 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 575 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 628 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme
628 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gulvlampe Salsa Krom Med Æ-M-Æ Skærme
628,76 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme
669 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme
695 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme
709 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl628 kr628 krKøb
2EL-GROSSISTEN628,76 kr628,76 krKøb
3LampeGuru.dk669 kr669 krKøb
4BilligVVS DK695 kr695 krKøb
5Greenline709 kr709 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nielsen Light Salsa Gulvlampe Krom Med Grøn Nuancer

Nielsen Light

Elegant Salsa gulvlampe fra Nielsen Light med krom stel og 3 grønne lampeskærme. Fleksible arme og afbryder på ledning. Perfekt til stuen eller soveværelset.

• Stue- og soveværelsesbelysning
• Fleksible arme og grønne nuancer

Beskrivelse

Nielsen Light Salsa gulvlampe er en klassisk og dekorativ standlampe med tre fleksible kromarme og skærme i grønne nuancer. Lampen har et elegant kromstel og leveres med ærtegrøn, mintgrøn og æblegrøn lampeskærm, som skaber et stemningsfuldt lys i rummet. Den indbyggede afbryder på ledningen gør den nem at betjene, og den 140 cm høje konstruktion passer perfekt ind i moderne indretning. Med E14-fatninger til 3 x 40W pærer giver den optimal belysning til læsning eller hygge. Lampens fleksible design gør det muligt at justere lysretningen efter behov.

Specifikationer

højde:140 cm
fatning:3 x E14
afbryder:På ledning
ip_klasse:IP20
materiale:Metal med kromstel
skærmfarver:Ærtegrøn, mintgrøn, æblegrøn
fleksible_arme:3 stk
anbefalet_pærer:Sparepærer eller LED
maksimal_wattage:3 x 40W

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor høj er Nielsen Light Salsa gulvlampen?

Lampen er 140 cm høj og passer perfekt til de fleste rum uden at tage for meget plads.

Hvilke pærer skal jeg bruge til lampen?

Lampen bruger 3 x E14 fatninger med maksimalt 40W hver. Vi anbefaler LED- eller sparepærer for lavere strømforbrug.

Kan jeg justere lampeskærmenes retning?

Ja, alle tre arme er fleksible, så du kan justere lysretningen præcist efter dine behov og indretning.

Hvilke farver har lampeskærmene?

Skærmene kommer i tre smukke grønne nuancer: ærtegrøn, mintgrøn og æblegrøn, som skaber en harmonisk farvekombination.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme

PriceData har fulgt prisen på Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme i 181 dage. Laveste pris i perioden er 524 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 628,76 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 599 kr.

Den nuværende pris på 628 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Nielsen Light Salsa gulvlampe, krom med grøn nuancer skærme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026628 kr
30. maj 2026628,76 kr
12. maj 2026628 kr
11. maj 2026628,76 kr
24. apr. 2026628 kr
23. apr. 2026628,76 kr
3. apr. 2026628 kr26 kr (4%)
3. mar. 2026602 kr27 kr (5%)
2. mar. 2026575 kr27 kr (4%)
1. mar. 2026602 kr27 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret