Gå til hovedindhold

Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm

Nielsen LightLamperTre fleksible armeStuebelysning og læselampeEAN: 5703701301258

Stylish gulvlampe fra Nielsen Light med tre fleksible arme i guld finish. Leveres med farverige skærme i støvgrøn, off white og flaskegrøn. Læs mere

Pris fra 588 krtil 713,59 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 125,59 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 557 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 588 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm
588 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm
619 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GULVLAMPE SALSA GULD MED C-G-O SKÆRME
619 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm
659 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm
-10%674 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gulvlampe Salsa guld med S-O-F skærme
713,59 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl588 kr588 krKøb
2LampeGuru.dk619 kr619 krKøb
3CS MEGASTORE DK619 kr658 krKøb
4Greenline659 kr659 krKøb
5BilligVVS DK674 kr674 krKøb
6EL-GROSSISTEN713,59 kr713,59 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nielsen Light Salsa Gulvlampe Guld med Støvgrøn, Off White & Flaskegrøn Skærm

Nielsen Light

Stylish gulvlampe fra Nielsen Light med tre fleksible arme i guld finish. Leveres med farverige skærme i støvgrøn, off white og flaskegrøn.

• gulvlampe
• stuelampe
• læselampe
• designlampe
• nielsen light lampe
• farvet gulvlampe
• tre-armet lampe
• Stuebelysning og læselampe
• Tre fleksible arme

Beskrivelse

Nielsen Light Salsa gulvlampe er en elegant og funktionel belysningsløsning fra det anerkendte danske mærke Nielsen Light. Med sin karakteristiske design featuring tre fleksible kromarme i guld finish og farverige skærme i støvgrøn, off white og flaskegrøn, tilbyder denne lampe både stil og funktionalitet. Den moderne konstruktion med justerbare arme gør det muligt at dirigere lyset præcist hvor det er nødvendigt. Lampen leveres med praktisk fodafbryder og er perfekt til moderne stuer, læsehjørner eller som accent-belysning. Den robuste konstruktion og tidløse design sikrer mange års tro tjeneste, mens de farverige skærme tilføjer et personligt touch til indretningen.

Specifikationer

afbryder:Fodafbryder
lyskilder:E27 fatninger
materiale:Metal og stof
antal_arme:3
skærmfarver:Støvgrøn, Off White, Flaskegrøn
standerfarve:Guld
justerbare_arme:Ja, fleksible

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange skærme har Nielsen Light Salsa gulvlampen?

Salsa gulvlampen leveres med tre skærme i farverne støvgrøn, off white og flaskegrøn, monteret på fleksible arme.

Er armene på lampen justerbare?

Ja, alle tre arme er fleksible og kan justeres individuelt for at dirigere lyset præcist hvor det ønskes.

Hvilken type pærer skal bruges i lampen?

Lampen anvender E27 fatninger, så alle standard E27 pærer kan anvendes - både LED, halogen og traditionelle glødepærer.

Hvor er afbryderen placeret på lampen?

Lampen har en praktisk fodafbryder placeret på ledningen, så den nemt kan tændes og slukkes uden at gå til kontakten.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm

PriceData har fulgt prisen på Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 557 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 659 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 612 kr.

Den nuværende pris på 588 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Nielsen Light Salsa gulvlampe, guld med støvgrøn, off white & flaskegrøn skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026588 kr31 kr (5%)
30. maj 2026619 kr31 kr (5%)
12. maj 2026588 kr31 kr (5%)
11. maj 2026619 kr31 kr (5%)
24. apr. 2026588 kr5 kr (1%)
23. apr. 2026593 kr5 kr (1%)
3. apr. 2026588 kr31 kr (6%)
3. mar. 2026557 kr62 kr (10%)
18. feb. 2026619 kr1 kr (0%)
11. feb. 2026620 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret