Gå til hovedindhold

Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069467653
Pris fra 8.578 krtil 9.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.241 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.532 kr 27. maj

Sammenlign priser på Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8578 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DXS 1210-12TC
8.578 kr
Til butik
D-Link DXS 1210-12TC billede

Produktinformation

Switch, smart, 8 x 10GBase-T + 2 x combo 10 Gigabit SFP+/RJ-45 + 2 x SFP+, desktop, monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switch
Artikel nr.: DXS-1210-12TC/E
EAN: 0790069467653
Varenr.: 3218993
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DXS 1210-12TC Switch 12-porte 10 Gigabit
8.580 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv
-6%9.799 kr
Før 10.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv billede

Produktinformation

Hurtig og fleksibel netværksswitch til professionelle miljøerD-Link DXS-1210-12TC/E er en managed L2 10G-switch designet til virksomheder, skoler og kontorer, der vil opgradere til høj båndbredde uden at gå på kompromis med styringen. Med 10 RJ-45-porte til 100/1000/10000 Mbit/s og 2 SFP+ for uplinks får du en skalerbar 10G-løsning, der håndterer krævende arbejdsbelastninger, virtualisering, backup og hurtig fildeling.Fordele ved en administrerbar 10G-switchSwitchens L2-funktioner som QoS, VLAN, IGMP-snooping, Spanning Tree og Auto MDI/MDI-X giver præcis kontrol over trafikken, høj stabilitet og enkel opsætning. Den kompakte 1U rackmount-form gør den nem at integrere i eksisterende racks, mens LED-indikatorer giver hurtigt overblik. Robust drift understøttes af et temperaturområde fra -5 til 50 °C og 0–95 % relativ luftfugtighed.Switch-type: Managed, lag: L2RJ-45-porte: 10 × 10G (100/1000/10000)SFP+-slots: 2, fiberstik: SFP+QoS, VLAN, IGMP-snooping, Spanning Tree: JaGennemløb: 178,56 MppsSwitchkapacitet: 240 Gbit/sMAC-adressetabel: 16.000Jumbo frames: UnderstøttetPoE: NejFormfaktor: 1U, rackmontering: JaStrømforbrug (typisk): 90,81 WAC-indgang: 100–240 VMål (H × B × D): 4,4 × 21,0 × 44,0 cmVægt: 3,15 kgFarve: Sort/sølvDriftstemp.: -5 til 50 °C; Opbevaring: -40 til 70 °C...

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switches
Vægt: 1.11g
EAN: 0790069467653
Varenr.: 1942655
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv
-6%9.819 kr
Før 10.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK8.578 kr8.578 krKøb
2CompuMail DK8.580 kr8.580 krKøb
3Boligcenter DK9.799 kr9.799 krKøb
4Vivas DK9.819 kr9.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv i 182 dage. Laveste pris i perioden er 8.532 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 9.532 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.864 kr.

Den nuværende pris på 8.578 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Netværksswitch D-Link DXS-1210-12TC/E Managed L2 10G, 1U, sort/sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20268.578 kr3 kr (0%)
29. maj 20268.581 kr49 kr (1%)
27. maj 20268.532 kr38 kr (0%)
26. maj 20268.570 kr12 kr (0%)
22. maj 20268.582 kr49 kr (1%)
20. maj 20268.533 kr73 kr (1%)
19. maj 20268.606 kr1 kr (0%)
14. maj 20268.607 kr37 kr (0%)
12. maj 20268.570 kr37 kr (0%)
8. maj 20268.607 kr37 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret