Gå til hovedindhold

ZyXEL Communications Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+

ZyXEL CommunicationsNetværkEAN: 4718937633708
Pris fra 987 krtil 1.139 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 152 kr (13% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+ og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 987 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Zyxel XGS1010-12 Switch 12-porte 2.5 Gigabit Ethernet
987 kr
Til butik
Zyxel XGS1010-12 Switch 12-porte 2.5 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

Zyxel XGS1010-12 - V2 - switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - desktop, væg-monterbar

Produktspecifikationer

Artikel nr.: XGS1010-12-ZZ0102F
EAN: 4718937633708
Varenr.: 1001675249
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+
-20%1.029 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+ billede

Produktinformation

Zyxel XGS1010-12 - V2 - switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - desktop, væg-monterbarGenereltEgenskaber: Datatransportkomplet duplex ydeevneVLAN-understøttetauto-uplink (auto MDI/MDI-X)IGMP snoopingportspejlingBroadcast Storm ControlQoSnulstillingsknapblæserløsDHCP klientløkkeforebyggelseLink AggregationStatic Link AggregationEnhedstype: Switch - 12 porte - AdministreretJumborammesupport: 12.000 byteKapacitet: Multicast-grupper: 128 | Pakkebufferstørrelse: 1,5 MBMAC adresse table størrelse: 16K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3xIEEE 802.3azIEEE 802.3bzPakningstype: Desktop, væg-monterbarPorte: 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink)Præstation: Omkoblingskapacitet: 66 Gbps | Fremsendelsespræstation: 49 MbpsRoutingprotokol: IGMPv2IGMPIGMPv3Statusindikatorer: Strøm, link/aktivitetUndertype: 2.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetInterface: 8 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 | 2 x 100/1000/2.5G RJ-45 | 2 x 1/10Gbit LAN SFP+ uplinkEffektAntal installeret: 1Nødvendig spænding: AC 100 -240 V (50/60 Hz)<...

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 1.26g
EAN: 4718937633708
Varenr.: 1811682
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+
-20%1.049 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+ billede

Produktinformation

Zyxel XGS1010-12 - V2 - switch - Administreret - 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink) - desktop, væg-monterbarGenereltEgenskaber: Datatransportkomplet duplex ydeevneVLAN-understøttetauto-uplink (auto MDI/MDI-X)IGMP snoopingportspejlingBroadcast Storm ControlQoSnulstillingsknapblæserløsDHCP klientløkkeforebyggelseLink AggregationStatic Link AggregationEnhedstype: Switch - 12 porte - AdministreretJumborammesupport: 12.000 byteKapacitet: Multicast-grupper: 128 | Pakkebufferstørrelse: 1,5 MBMAC adresse table størrelse: 16K indtastningshukommelseOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3IEEE 802.3uIEEE 802.3abIEEE 802.1pIEEE 802.3xIEEE 802.3azIEEE 802.3bzPakningstype: Desktop, væg-monterbarPorte: 8 x 10/100/1000 + 2 x 100/1000/2.5G + 2 x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ (uplink)Præstation: Omkoblingskapacitet: 66 Gbps | Fremsendelsespræstation: 49 MbpsRoutingprotokol: IGMPv2IGMPIGMPv3Statusindikatorer: Strøm, link/aktivitetUndertype: 2.5 Gigabit EthernetEkspansion / KonnektivitetInterface: 8 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 | 2 x 100/1000/2.5G RJ-45 | 2 x 1/10Gbit LAN SFP+ uplinkEffektAntal installeret: 1Nødvendig spænding: AC 100 -240 V (50/60 Hz)Strømenhed: Ekstern strømforsyningStrømforsyning: DC 12 VDiverseOverensstemmelsesstandarder: FCCRoHSBSMI Class BLVDEACSFF-8431Mål og vægtBredde: 25 cmDybde: 10.4 cmHøjde: 2.7 cmVægt: 768 gMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 30.6 cmDybde ved forsendelse: 22.5 cmHøjde ved forsendelse: 6.4 cmVægt ved forsendelse: 1.127 kgMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 10 - 90 % (ikke-kondenserende)Lagerfugtighedsgrad: 10 - 90 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 40 °CMaks. Opbevaringstemperatur: 70 °CMin. driftstemperatur: 0 °CMin. lagertemperatur: -40 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 1.26g
EAN: 4718937633708
Varenr.: 1811682
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Zyxel Xgs1010-12 8x1gbe 2x2.5gbe 2x10gbe Sfp+ Unmanaged Switch
1.124 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Zyxel XGS1010-12 Switch 12-porte 2.5 Gigabit Ethernet
1.139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK987 kr987 krKøb
2Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
3Vivas DK1.049 kr1.118 krKøb
4Dustin DK1.124 kr1.210,25 krKøb
5Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+ i 145 dage. Laveste pris i perioden er 987 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 1.114 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.087 kr.

Den nuværende pris på 987 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Netværksswitch Zyxel XGS1010-12 - 12 porte, 2,5 Gigabit og 10G SFP+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026987 kr70 kr (7%)
12. maj 20261.057 kr30 kr (3%)
10. maj 20261.087 kr16 kr (1%)
9. maj 20261.071 kr16 kr (1%)
8. maj 20261.087 kr16 kr (1%)
7. maj 20261.071 kr64 kr (6%)
30. apr. 20261.007 kr80 kr (7%)
8. apr. 20261.087 kr10 kr (1%)
27. mar. 20261.077 kr37 kr (3%)
25. mar. 20261.114 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret