Gå til hovedindhold

Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+

TP-LinkNetværkEAN: 6935364006273
Pris fra 4.909 krtil 6.948 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.039 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.194 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+ og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4909 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link JetStream TL-SG3452P V1 Switch 52-porte Gigabit PoE+
4.909 kr
Til butik
TP-Link JetStream TL-SG3452P V1 Switch 52-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

TP-Link JetStream TL-SG3452P V1 - Switch - Administreret - 48 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x Gigabit SFP - monterbar på stativ - PoE+ (384 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TL-SG3452P
EAN: 6935364006273
Varenr.: 998297462
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch TP-Link Omada 52-port Gigabit L2+ Managed med 48 PoE+
5.599 kr
Til butik
Netværksswitch TP-Link Omada 52-port Gigabit L2+ Managed med 48 PoE+ billede

Produktinformation

Fordele ved managed netværksswitchTP-Link Omada TL-SG3452P er en gigabit L2+/L3 managed switch designet til professionelle netværk, der kræver høj stabilitet og fleksibel styring. Med 48 PoE+ porte kan du forsyne kompatible enheder direkte via netværkskablet og reducere behovet for separate strømforsyninger. Switchens cloud- og webbaserede administration gør det let at konfigurere VLAN, QoS og sikkerhed - uanset om du sidder på kontoret eller arbejder eksternt.Til kontor, butik og uddannelseDen 1U rackmonterbare metalenhed med tre blæsere passer direkte i standard 19" rack og leverer effektiv switchingkapacitet på 104 Gbit/s samt en fremføringshastighed på 77,38 Mpps. Med omfattende Layer 2-funktioner, IP-routing og avancerede sikkerhedsmekanismer som ACL, DHCP-snooping og 802.1x‑baseret autentificering kan du opbygge et sikkert, segmenteret netværk til adgangspunkter, IP-telefoner og kameraer. Den samlede PoE-budget på 384 W giver fleksibel strømfordeling på op til 30 W pr. port.Switch-type: Managed, L2/L3Porte: 48 × Gigabit RJ-45, 4 × SFP-slotsPoE+: 48 porte, op til 30 W pr. port, samlet budget 384 WYdelse: Switchingkapacitet 104 Gbit/s, fremføringshastighed 77,38 MppsVLAN: Op til 4.000, inkl. voice, private, tagged, MAC- og protokolbaseretAdministration: Cloud- og webstyring, SNMPv1/v2c/v3, SNTP, systemlogSikkerhed: ACL, DHCP-snooping, BPDU-filtrering, loop-beskyttelse, 802.1X/MAC-baseret autentificering, IGMP-snoopingQoS og trafik: Rate limiting, storm control, port mirroring, link aggregation, flow controlFunktioner: Jumbo frames 9.000, store-and-forward, 16.000 MAC-adresser, 12 MB bufferDrift: 0 – 40 °C, 10 – 90 % RH; Opbevaring: -40 – 70 °CStrøm: AC 100 – 240 V, 50/60 Hz, maks. forbrug 464,2 WFysisk: 1U rack, 3 blæsere, mål H × B × D: 4,4 × 44 × 33 cmTilkoblinger:...

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switches
Vægt: 6.85g
EAN: 6935364006273
Varenr.: 1942805
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch TP-Link Omada 52-port Gigabit L2+ Managed med 48 PoE+
5.619 kr
Til butik
Netværksswitch TP-Link Omada 52-port Gigabit L2+ Managed med 48 PoE+ billede

Produktinformation

Fordele ved managed netværksswitchTP-Link Omada TL-SG3452P er en gigabit L2+/L3 managed switch designet til professionelle netværk, der kræver høj stabilitet og fleksibel styring. Med 48 PoE+ porte kan du forsyne kompatible enheder direkte via netværkskablet og reducere behovet for separate strømforsyninger. Switchens cloud- og webbaserede administration gør det let at konfigurere VLAN, QoS og sikkerhed - uanset om du sidder på kontoret eller arbejder eksternt.Til kontor, butik og uddannelseDen 1U rackmonterbare metalenhed med tre blæsere passer direkte i standard 19" rack og leverer effektiv switchingkapacitet på 104 Gbit/s samt en fremføringshastighed på 77,38 Mpps. Med omfattende Layer 2-funktioner, IP-routing og avancerede sikkerhedsmekanismer som ACL, DHCP-snooping og 802.1x‑baseret autentificering kan du opbygge et sikkert, segmenteret netværk til adgangspunkter, IP-telefoner og kameraer. Den samlede PoE-budget på 384 W giver fleksibel strømfordeling på op til 30 W pr. port.Switch-type: Managed, L2/L3Porte: 48 × Gigabit RJ-45, 4 × SFP-slotsPoE+: 48 porte, op til 30 W pr. port, samlet budget 384 WYdelse: Switchingkapacitet 104 Gbit/s, fremføringshastighed 77,38 MppsVLAN: Op til 4.000, inkl. voice, private, tagged, MAC- og protokolbaseretAdministration: Cloud- og webstyring, SNMPv1/v2c/v3, SNTP, systemlogSikkerhed: ACL, DHCP-snooping, BPDU-filtrering, loop-beskyttelse, 802.1X/MAC-baseret autentificering, IGMP-snoopingQoS og trafik: Rate limiting, storm control, port mirroring, link aggregation, flow controlFunktioner: Jumbo frames 9.000, store-and-forward, 16.000 MAC-adresser, 12 MB bufferDrift: 0 – 40 °C, 10 – 90 % RH; Opbevaring: -40 – 70 °CStrøm: AC 100 – 240 V, 50/60 Hz, maks. forbrug 464,2 WFysisk: 1U rack, 3 blæsere, mål H × B × D: 4,4 × 44 × 33 cmTilkoblinger: Konsol RJ-45/micro-USB, AC-in...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switches
Vægt: 6.85g
EAN: 6935364006273
Varenr.: 1942805
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link JetStream TL-SG3452P V1 Switch 52-porte Gigabit PoE+
5.679 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+
5.859 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link JetStream 52-port Gigabit L2+ Managed Switch med 48-port PoE+
6.948 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.909 kr4.909 krKøb
2Boligcenter DK5.599 kr5.599 krKøb
3Vivas DK5.619 kr5.698 krKøb
4Ultrashop5.679 kr5.679 krKøb
5Dustin DK5.859 kr5.945,25 krKøb
6Teknikproffset DK6.948 kr7.017 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+

PriceData har fulgt prisen på Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+ i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.795 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 4.909 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.267 kr.

Den nuværende pris på 4.909 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Tp-link Jetstream 52-port Gigabit L2 Managed Switch With 48-port Poe+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20264.909 kr337 kr (7%)
24. maj 20264.572 kr22 kr (0%)
18. maj 20264.594 kr120 kr (3%)
16. maj 20264.714 kr350 kr (8%)
15. maj 20264.364 kr54 kr (1%)
9. maj 20264.310 kr66 kr (2%)
13. apr. 20264.244 kr10 kr (0%)
2. apr. 20264.234 kr40 kr (1%)
1. apr. 20264.194 kr40 kr (1%)
29. mar. 20264.234 kr40 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret