Gå til hovedindhold

Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45

MikrotikHubs og switchesEAN: 4752224008954
Pris fra 1.335 krtil 1.599 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 264 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.237 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1335 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik CRS304-4XG-IN Switch 5-porte 10 Gigabit Ethernet PoE
1.335 kr
Til butik
MikroTik CRS304-4XG-IN Switch 5-porte 10 Gigabit Ethernet PoE billede

Produktinformation

MikroTik CRS304-4XG-IN - Switch - 4 x 1/2.5/5/10GBase-T + 1 x 10/100/1000 (PoE) - desktop - PoE

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CRS304-4XG-IN
EAN: 4752224008954
Varenr.: 1002519431
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik CRS304-4XG-IN - switch - 5 ports
1.356 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - 5 porte, 10 Gigabit, PoE
-6%1.499 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - 5 porte, 10 Gigabit, PoE billede

Produktinformation

MikroTik CRS304-4XG-IN - Switch - 4 x 1/2.5/5/10GBase-T + 1 x 10/100/1000 (PoE) - desktop - PoEMikroTik CRS304-4XG-IN er en kraftfuld desktop-switch, der er designet til at imødekomme krævende netværksbehov. Med sin evne til at fungere i ekstreme temperaturer fra -40 °C til 70 °C er denne enhed bygget til pålidelighed i forskellige miljøer. Den har 5 porte, herunder 4 porte, der understøtter 1/2,5/5/10GBase-T, og en ekstra port til 10/100/1000 (PoE), hvilket sikrer hurtig og effektiv forbindelse til flere enheder. Derudover overholder switchen RoHS- og EAC-standarderne, hvilket gør den til et ansvarligt valg for miljøbevidste forbrugere. De 512 MB RAM og 32 MB flashhukommelse giver robust ydeevne, mens den eksterne strømadapter og et strømforbrug på 21 watt sikrer effektiv energiforbrug.Pålideligt temperaturområdeDesignet til at fungere effektivt ved temperaturer fra -40 °C til 70 °C, hvilket gør den velegnet til forskellige installationer.Alsidig tilslutningsmulighederInkluderer 5 porte: 4 understøtter højhastigheds 1/2,5/5/10GBase-T-forbindelser og 1 port til 10/100/1000-tilslutning med PoE-understøttelse.Miljøvenlig overholdelseOverholder RoHS- og EAC-standarder, hvilket afspejler en forpligtelse til at minimere miljøpåvirkningen.Effektiv strømstyringEt driftsstrømforbrug på 21 watt sikrer energieffektivitet og samtidig pålidelig ydeevne.Robuste processorkapaciteterHar 512 MB RAM og en processor med en hastighed på 1,2 GHz, hvilket muliggør effektiv håndtering af flere opgaver og dataoverførsler.GenereltEnhedstype: Switch - 5 porteFlashhukommelse: 32 MBOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.3af, IEEE 802.3atPakningstype: DesktopPorte: 4 x 1/2.5/5/10GBase-T + 1 x 10/100/1000 (PoE)

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Switches
Vægt: 0.9g
EAN: 4752224008954
Varenr.: 1811146
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - 5 porte, 10 Gigabit, PoE
-6%1.519 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Crs304-4xxg-in 1xgbe 4x10gbe Switch
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik CRS304-4XG-IN Switch 5-porte 10 Gigabit Ethernet PoE
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.335 kr1.335 krKøb
2Proshop DK1.356 kr1.356 krKøb
3Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
4Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
5Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb
6Ultrashop1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.237 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 1.335 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.277 kr.

Den nuværende pris på 1.335 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Netværksswitch MikroTik CRS304-4XG-IN - desktop/DIN-skinne, 4× 10G RJ-45 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.335 kr33 kr (3%)
1. jun. 20261.302 kr33 kr (2%)
31. maj 20261.335 kr70 kr (6%)
23. maj 20261.265 kr35 kr (3%)
22. maj 20261.300 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.286 kr8 kr (1%)
18. maj 20261.294 kr6 kr (0%)
17. maj 20261.300 kr15 kr (1%)
16. maj 20261.285 kr9 kr (1%)
14. maj 20261.294 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret