Gå til hovedindhold

Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE

MikroTikHubs og switchesEAN: 4752224007216
Pris fra 1.382 krtil 1.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 437 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1382 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik CSS610-8P-2S+IN Switch 8-porte Gigabit PoE+
1.382 kr
Til butik
MikroTik CSS610-8P-2S+IN Switch 8-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

MikroTik CSS610-8P-2S+IN - Switch - smart - 8 x 10/100/1000 + 2 x 10 Gigabit SFP+ - desktop, monterbar på stativ - PoE+ (140 W)

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CSS610-8P-2S+IN
EAN: 4752224007216
Varenr.: 1000688818
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik CSS610-8P-2S+IN 8x Gigabit PoE-out ports (140W) 2x 10 Gigabit SFP+ ports
1.492 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Css610-8p-2s+in 8-port 2xsfp+ Poe 140w Switch
1.649 kr
Til butik
Mikrotik Css610-8p-2s+in 8-port 2xsfp+ Poe 140w Switch billede

Produktinformation

Otte Gigabit-porte med 140 W PoE-strøm driver almindelige edge-enheder To SFP+ 10G-uplinks til hurtig aggregering og backbone-forbindelser Administreret VLAN, MAC-filtre og storm control holder netværk stabile Blæserløst, rackmonterbart design leverer stille drift med lavt vedligehold AC- og 48–57 V DC-indgange, inkluderet PSU og rack-sæt gør installationen enklere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Switche
Artikel nr.: CSS610-8P-2S+IN
EAN: 4752224007216
Varenr.: 5011302147
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik CSS610-8P-2S+IN Switch 8-porte Gigabit PoE+
1.699 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.382 kr1.382 krKøb
2Proshop DK1.492 kr1.492 krKøb
3Dustin DK1.649 kr1.735,25 krKøb
4Ultrashop1.699 kr1.699 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.382 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 1.492 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.437 kr.

Den nuværende pris på 1.382 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Netværksswitch MikroTik Cloud Router Switch CSS610-8P-2S+IN - 8x Gigabit, 2x SFP+, PoE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.382 kr106 kr (7%)
27. maj 20261.488 kr106 kr (8%)
26. maj 20261.382 kr30 kr (2%)
20. maj 20261.412 kr28 kr (2%)
13. maj 20261.440 kr9 kr (1%)
12. maj 20261.431 kr9 kr (1%)
8. maj 20261.440 kr9 kr (1%)
7. maj 20261.431 kr9 kr (1%)
6. maj 20261.440 kr31 kr (2%)
5. maj 20261.471 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret