Gå til hovedindhold

Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid

MikrotikHubs og switchesEAN: 4752224007391
Pris fra 5.649 krtil 6.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.070 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.544 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5649 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik CRS504-4XQ-OUT Switch 4-porte 100 Gigabit
5.649 kr
Til butik
MikroTik CRS504-4XQ-OUT Switch 4-porte 100 Gigabit billede

Produktinformation

MikroTik CRS504-4XQ-OUT - Switch - 4 x 100 Gigabit QSFP28 - væg-monterbar, overflademonterbar

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CRS504-4XQ-OUT
EAN: 4752224007391
Varenr.: 1001063805
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik CRS504-4XQ-OUT - switch - 4 ports
6.156 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid
6.699 kr
Til butik
Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid billede

Produktinformation

Fordele ved netværksswitch til udendørs brugMikroTik CRS504-4XQ-OUT er en managed L3 switch designet til krævende netværk. Den leveres i et robust kabinet med IP66, så udstyret kan placeres ude i felten, på mast eller i rack, hvor der er behov for høj ydeevne og enkel administration. Med støtte for 10G og fire QSFP28-porte får du fleksible højhastighedsforbindelser til backbone eller distribution.Driftssikker og nem at installereEnheden kører RouterOS og har indbygget processor fra Qualcomm, hvilket giver stabil drift og avancerede L3-funktioner. Den kan strømforsynes via DC (36–57 V) og har PoE-ind (57 V) på én port for fleksibel opsætning. Rackmontering i 1U og tydelige LED-indikatorer gør den enkel at integrere i eksisterende miljøer.Switch-type: ManagedLag: L3Formfaktor: 1U, rackmonteringFarve: HvidIP-klasse: IP66LED-indikatorer: JaProcessormodel: Qualcomm Atheros QCA9531, 650 MHzIntern hukommelse: 128 MBFlash-hukommelse: 32 MBOperativsystem: RouterOSMTBF: 200.000 tNetværksstandarder: IEEE 802.3bt10G-understøttelse: JaRJ-45 basisporte: 1 × Fast Ethernet (10/100)QSFP28-porte: 4Konsolport: RJ-45Indgangsspænding (DC): 36 – 57 VMaks. effektforbrug: 38 WStrømforsyning medfølger: JaPoE: Ja, 1 port, 57 VDriftstemperatur: −40 – 70 °CNulstillingsknap: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Switches
Vægt: 2.4g
EAN: 4752224007391
Varenr.: 1923402
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid
6.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.649 kr5.649 krKøb
2Proshop DK6.156 kr6.156 krKøb
3Boligcenter DK6.699 kr6.699 krKøb
4Vivas DK6.719 kr6.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid i 142 dage. Laveste pris i perioden er 5.465 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 5.745 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.606 kr.

Den nuværende pris på 5.649 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Netværksswitch MikroTik CRS504-4XQ-OUT L3, 1U, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20265.649 kr17 kr (0%)
27. maj 20265.632 kr17 kr (0%)
24. maj 20265.649 kr9 kr (0%)
23. maj 20265.640 kr9 kr (0%)
22. maj 20265.649 kr17 kr (0%)
20. maj 20265.632 kr8 kr (0%)
17. maj 20265.640 kr8 kr (0%)
16. maj 20265.632 kr35 kr (1%)
14. maj 20265.597 kr18 kr (0%)
12. maj 20265.579 kr17 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret