Gå til hovedindhold

Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G

NetgearHubs og switchesEAN: 0606449171068
Pris fra 3.918 krtil 4.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 301 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.281 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3918 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR Smart 24-porte Gigabit Ethernet PoE+
3.918 kr
Til butik
NETGEAR Smart 24-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

NETGEAR Smart GS728TXP - V3 - switch - L3 Lite - smart - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x SFP+ - desktop, monterbar på stativ - PoE+ (190 W)

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: GS728TXP-300EUS
EAN: 0606449171068
Varenr.: 1002196306
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G
4.043 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netgear Gs728txp L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort
4.149 kr
Til butik
Netgear Gs728txp L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort billede

Produktinformation

24 GbE-porte samt 4 SFP+ og 10 G uplinks til hurtig aggregering Stabelbar, rackmonterbar konstruktion, der skalerer netværket uden ekstra kompleksitet Konvergerede L2/L3-funktioner med VLAN, voice VLAN og understøttelse af ACL'er PoE forsyner telefoner, kameraer og AP'er og forenkler installationen Inkluderer 1 års Insight-abonnement til cloud-baseret overvågning og administration...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Switche
Artikel nr.: GS728txp-300EUS
EAN: 0606449171068
Varenr.: 5020009851
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch NETGEAR 28‑port PoE Gigabit/10G Stackable Smart (GS728TXP)
4.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch NETGEAR 28‑port PoE Gigabit/10G Stackable Smart (GS728TXP)
4.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.918 kr3.918 krKøb
2Proshop DK4.043 kr4.043 krKøb
3Dustin DK4.149 kr4.235,25 krKøb
4Boligcenter DK4.199 kr4.199 krKøb
5Vivas DK4.219 kr4.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G

PriceData har fulgt prisen på Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.281 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 3.918 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.595 kr.

Den nuværende pris på 3.918 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Netgear GS728TXP 28-Port Gigabit Ethernet Stackable Smart Switch 24 PoE+ Ports 2 Copper 10G 2 SFP+ 10G de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.918 kr13 kr (0%)
27. maj 20263.905 kr63 kr (2%)
14. maj 20263.842 kr23 kr (1%)
8. maj 20263.819 kr1 kr (0%)
7. maj 20263.820 kr2 kr (0%)
5. maj 20263.822 kr1 kr (0%)
25. apr. 20263.823 kr1 kr (0%)
21. apr. 20263.824 kr1 kr (0%)
18. apr. 20263.825 kr14 kr (0%)
16. apr. 20263.811 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret