Gå til hovedindhold

Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W)

NetgearHubs og switchesEAN: 0606449162356
Pris fra 3.596 krtil 7.599 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.003 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.426 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3596 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR Smart GS728TPP Switch 24-porte Gigabit Ethernet PoE+
3.596 kr
Til butik
NETGEAR Smart GS728TPP Switch 24-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

NETGEAR Smart GS728TPP - Switch - L3 Lite - smart - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x SFP - monterbar på stativ - PoE+ (720 W)

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: GS728TPP-300EUS
EAN: 0606449162356
Varenr.: 1001393665
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W)
3.607 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch NETGEAR GS728TPP - administreret L2/L3/L4, Gigabit, PoE+, grå
4.099 kr
Til butik
Netværksswitch NETGEAR GS728TPP - administreret L2/L3/L4, Gigabit, PoE+, grå billede

Produktinformation

Administreret Gigabit-switch med PoE+ til krævende netværkNETGEAR GS728TPP er en administreret Gigabit-switch designet til kontorer, skoler og mindre datamiljøer, der har brug for stabil drift og fleksibel styring. Med 24 Gigabit RJ‑45-porte og PoE+ kan du drive IP-telefoner, trådløse access points og kameraer via samme netværkskabel. De 4 SFP-porte giver mulighed for fiberuplinks, så din infrastruktur kan udvides efter behov.Fordele ved NETGEAR GS728TPP i netværkSwitchens L2/L3/L4-funktioner, VLAN-understøttelse og ACL gør det let at segmentere trafik og styre adgang. Med PoE-budget på 380 W fordelt på 24 PoE+-porte får du fleksibel strømforsyning til mange enheder. En ARM-processor, 512 MB RAM og 56 Gbit/s switching-kapacitet sikrer smidig håndtering af data, mens den robuste 1U-rackmontering med to blæsere passer perfekt i serverracket.GS728TPP er skabt til driftssikkerhed med MTBF på 1.252.990 timer, redundans for blæsere og et støjniveau på 33,3 dB. Ideel til professionelle, der vil have stabil netværksperformance og detaljestyring uden kompromiser.Switch-type: Administreret, lag: L2/L3/L4Porte: 24 × Gigabit RJ‑45, 4 × SFPPoE+: 24 porte, samlet effekt 380 WSwitching-kapacitet: 56 Gbit/sVLAN: 256, IPv4-ruter: 32, IPv6-ruter: 32ACL: Ja (100 IPv4-entries)Processor: ARM Cortex-A55, 800 MHz; RAM: 512 MB; Flash: 64 MBMTBF: 1.252.990 timerStøjniveau: 33,3 dBDriftsforbrug: 26 W (typisk), 427 W (maks.)Strømkilde: ACRackmontering: Ja; blæsere: 2; redundante blæsere: JaMål (B × D × H): 44,0 × 25,7 × 43,2 cmVægt: 4,11 kgDriftstemp.: 0 – 50 °C; Luftfugtighed: 0 – 90 %...

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Switches
Vægt: 5.1g
EAN: 0606449162356
Varenr.: 1952042
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch NETGEAR GS728TPP - administreret L2/L3/L4, Gigabit, PoE+, grå
4.119 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netgear Gs728tpp Administreret L2/l3/l4 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Grå
7.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.596 kr3.596 krKøb
2Proshop DK3.607 kr3.607 krKøb
3Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
4Vivas DK4.119 kr4.198 krKøb
5Dustin DK7.599 kr7.685,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W)

PriceData har fulgt prisen på Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.870 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 3.773 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.336 kr.

Den nuværende pris på 3.596 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Netgear GS728TPP 28-Port Gigabit Ethernet Smart Switch with 4 SFP Ports and High Power (24 PoE+) (384W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20263.596 kr69 kr (2%)
9. maj 20263.527 kr4 kr (0%)
6. maj 20263.523 kr1 kr (0%)
4. maj 20263.524 kr1 kr (0%)
2. maj 20263.523 kr2 kr (0%)
30. apr. 20263.521 kr2 kr (0%)
29. apr. 20263.523 kr1 kr (0%)
27. apr. 20263.524 kr1 kr (0%)
26. apr. 20263.523 kr96 kr (3%)
20. apr. 20263.427 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret