Gå til hovedindhold

Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch

NetgearHubs og switchesEAN: 0606449146882
Pris fra 1.369 krtil 1.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 350 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.328 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1369 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netgear Gs316p 16-port Gigabit Ethernet Unmanaged Poe+ 115w
-23%1.369 kr
Før 1.773,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netgear Gs316p 16-port Gigabit Ethernet Unmanaged Poe+ 115w billede

Produktinformation

16 Gigabit PoE+-porte leverer strøm og data til access-enheder Konfigurationsfri plug and play-opsætning gør udrulning enklere for små IT-teams Metalhus og vægmonterbart design sparer plads i racket og beskytter udstyret Lav 3,7 µs latenstid og 1 MB buffer optimerer ydelsen til VoIP og CCTV Energieffektiv IEEE 802.3az og QoS-understøttelse forbedrer trafik- og strømforbrug...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Switche
Artikel nr.: GS316P-100EUS
EAN: 0606449146882
Varenr.: 5011294271
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR GS316P Switch 16-porte Gigabit PoE+
1.469 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch
1.529 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch NETGEAR GS316P - 16-port Gigabit PoE+ (sort)
1.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch NETGEAR GS316P - 16-port Gigabit PoE+ (sort)
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.369 kr1.455,25 krKøb
2CompuMail DK1.469 kr1.469 krKøb
3Proshop DK1.529 kr1.529 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch

PriceData har fulgt prisen på Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.246 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.513 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.399 kr.

Den nuværende pris på 1.369 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Netgear GS316P-100EUS Unmanaged 16-Port PoE Gigabit Ethernet Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.369 kr105 kr (7%)
12. maj 20261.474 kr105 kr (8%)
6. maj 20261.369 kr96 kr (7%)
29. apr. 20261.465 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.464 kr34 kr (2%)
10. apr. 20261.498 kr4 kr (0%)
9. apr. 20261.494 kr24 kr (2%)
8. apr. 20261.470 kr20 kr (1%)
4. apr. 20261.450 kr8 kr (1%)
3. apr. 20261.442 kr114 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret