Gå til hovedindhold

Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port

NetgearHubs og switchesEAN: 0606449153651
Pris fra 1.737 krtil 2.749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.012 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.682 kr 9. maj

Sammenlign priser på Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1737 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NETGEAR GS316EP Switch 16-porte Gigabit PoE+
1.737 kr
Til butik
NETGEAR GS316EP Switch 16-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

NETGEAR Plus GS316EP - Switch - Administreret - 15 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x SFP - desktop, væg-monterbar - PoE+ (180 W)

Produktspecifikationer

Mærke: NETGEAR
Artikel nr.: GS316EP-100PES
EAN: 0606449153651
Varenr.: 998335712
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netgear Gs316ep 16-port Gigabit Ethernet 1xsfp Smart Managed Essential Poe+ 180w
1.774 kr
Til butik
Netgear Gs316ep 16-port Gigabit Ethernet 1xsfp Smart Managed Essential Poe+ 180w billede

Produktinformation

Forsyn 15 PoE+-enheder med strøm med et budget på 180 W, og reducer kabelføringen Ventilationsfri, lydløs drift gør den ideel til kontorer og mødelokaler Administrerede funktioner som VLAN, QoS og ACL'er giver præcis trafikstyring 15 Gigabit-porte og SFP-uplink giver forbindelser uden flaskehalse Webadministration og planlægning af PoE gør det nemmere at installere og vedligeholde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Netgear
Kategori: Switche
Artikel nr.: GS316EP-100PES
EAN: 0606449153651
Varenr.: 5011318809
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port
1.784 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Netgear 16-PORT POE+ GIGABIT SWITCH
2.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.737 kr1.737 krKøb
2Dustin DK1.774 kr1.860,25 krKøb
3Proshop DK1.784 kr1.784 krKøb
4Ultrashop2.749 kr2.749 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port

PriceData har fulgt prisen på Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.442 kr (registreret d. 27. januar 2026), højeste er 1.969 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.755 kr.

Den nuværende pris på 1.737 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Netgear GS316EP-100PES 16-Port PoE+ Gigabit Ethernet Plus Switch (180W) with 1 SFP Port de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.737 kr37 kr (2%)
19. maj 20261.774 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.770 kr31 kr (2%)
12. maj 20261.739 kr57 kr (3%)
9. maj 20261.682 kr15 kr (1%)
6. maj 20261.697 kr15 kr (1%)
29. apr. 20261.682 kr20 kr (1%)
25. apr. 20261.702 kr36 kr (2%)
24. apr. 20261.738 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.739 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret