Gå til hovedindhold

Natur-Drogeriet Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud

Natur-DrogerietVitaminer og tilskudEAN: 5703137050102
Pris fra 48,95 krtil 71,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 23 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 48.95 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
ND Magnesium • 90 tab.
-32%48,95 kr
Før 71,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ND Magnesium • 90 tab. billede

Produktinformation

Mega Magnesium understøtter: - normal overførsel af nerveimpulser - normale mentale funktioner - normal muskelkontraktion, inklusiv hjertemusklen - vedligeholdelse af sunde knogler og tænder - normalt energistofskifte - normal proteinsyntese - opretholde...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Magnesium
EAN: 5703137050102
Varenr.: 12776
Gå til Muscle House DK
TrustScore 5 ud af 54,8
Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud
-30%50,23 kr
Før 71,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud billede

Produktinformation

Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) Magnesium er et essentielt mineral, der spiller en rolle i over 300 enzymatiske processer i kroppen. Vores Magnesium 200 mg tabletter indeholder magnesiumoxid svarende til 200 mg magnesium pr. tablet. Magnesium bidrager til normal muskel- og nervefunktion, normal proteinsyntese og vedligeholdelse af normale knogler og tænder. Derudover understøtter magnesium et normalt energistofskifte og bidrager til at reducere træthed og udmattelse. 90 tabletter svarer til tre måneders forsyning ved 1 tablet dagligt. Voksne: 1-2 tabletter dagligt i forbindelse med et måltid. Opbevares tørt ved stuetemperatur. Den anbefalede daglige dosis bør ikke overskrides. Kosttilskud bør ikke træde i stedet for varieret kost. Opbevares utilgængeligt for børn. Næringsindhold 1 tablet: 200 mg magnesium svarende til 53 % af referenceindtag (RI). Ingredienser: Magnesiumoxid, fyldemiddel (mikrokrystallinsk cellulose, dicalciumfosfat), overfladebehandlingsmiddel (magnesiumsalte af vegetabilske fedtsyrer), antiklumpningsmiddel (siliciumdioxid).

Produktspecifikationer

Kategori: Kosttilskud
EAN: 5703137050102
Varenr.: 57547617173829
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Natur Drogeriet Magnesium 200 mg 90 pieces
-25%53,96 kr
Før 71,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Natur Drogeriet Magnesium 200 mg 90 pieces billede

Produktinformation

Natur Drogeriet Magnesium 200 mg er et kosttilskud til voksne og børn fra 11 år. Magnesium medvirker til at omdanne energi i kroppen og til, at du føler dig mindre træt og udmattet. Mineralet medvirker til, at dine muskler og dit nervesystem fungerer norm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Vitamins & Supplements
EAN: 5703137050102
Varenr.: 98188
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Natur-Drogeriet Magnesium, 200mg
54,58 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Natur Drogeriet Magnesium Mineral 90 stk.
55,95 kr
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Magnesium 200 mg - 90 tab
68 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Mega magnesium 200 mg - 90 tabletter
71,95 kr
Til butik
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Magnesium 200mg - 90 Tabletter - Natur-Drogeriet
71,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Helsegrossisten.dk48,95 kr48,95 krKøb
2Muscle House DK50,23 kr89,23 krKøb
3NiceHair.dk53,96 kr53,96 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk54,58 kr54,58 krKøb
5Beautycos DK55,95 kr84,95 krKøb
6Økologisk-Supermarked68 kr68 krKøb
7Duft og Natur71,95 kr71,95 krKøb
8Signaturshop71,95 kr71,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud

PriceData har fulgt prisen på Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud i 182 dage. Laveste pris i perioden er 45 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 55,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 52 kr.

Den nuværende pris på 48,95 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Natur Drogeriet Magnesium 200 mg (90 stk.) - Kosttilskud de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202648,95 kr1,28 kr (3%)
27. maj 202650,23 kr1,28 kr (3%)
23. maj 202648,95 kr1,28 kr (3%)
22. maj 202650,23 kr1,28 kr (3%)
12. maj 202648,95 kr5,63 kr (10%)
11. maj 202654,58 kr5,63 kr (12%)
10. mar. 202648,95 kr3,95 kr (9%)
26. feb. 202645 kr4,95 kr (10%)
20. feb. 202649,95 kr5 kr (9%)
11. feb. 202654,95 kr6 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret