Gå til hovedindhold

MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

MSIBundkortEAN: 4711377361804
Pris fra 1.062 krtil 1.229 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 167 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.050 kr 19. apr.

Sammenlign priser på MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1062 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI Pro B840M-P WiFi6E mATX AM5
1.062 kr
Til butik
MSI Pro B840M-P WiFi6E mATX AM5 billede

Produktinformation

MSI Pro B840M-P WiFi6E - ATX - Socket AM5 - 4x DDR5 slots - HDMI 2.1 - Wi-Fi 6E - Realtek 8125D

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E77-001R
EAN: 4711377361804
Varenr.: 1003393180
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
1.087 kr
Til butik
MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B840 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1, Realtek RTL8125D 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: PRO B840M-P WIFI6E
EAN: 4711377361804
Varenr.: 3401488
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI PRO B840M-P WiFi 6E (AM5, micro ATX)
-6%1.209 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI PRO B840M-P WiFi 6E (AM5, micro ATX) billede

Produktinformation

Stærkt bundkort til moderne AMD RyzenMSI PRO B840M-P WiFi 6E er et kompakt micro ATX bundkort til dig, der bygger en effektiv PC med AMD Ryzen. Det understøtter Socket AM5 og Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serierne, så du får en fleksibel platform til arbejde, gaming og hverdagsbrug. Med indbygget Wi‑Fi 6E, 2,5G LAN og Bluetooth 5,3 er du klar til hurtige forbindelser - trådløst og med kabel.Ydelse og udvidelserB840-chipsettet giver to M.2-slots (PCIe 4.0, op til 2280) til SSD’er og fire SATA III-porte til ekstra lager. Der er fire DDR5-slots i dual-channel med hastigheder op til 8.000 MHz og en maksimal kapacitet på 256 GB, så systemet kan skaleres efter behov. På bagpanelet finder du HDMI 2.1, både USB-C og USB-A i 3.2 Gen 2, samt ekstra USB-porte til dit tilbehør. 7.1-kanals lyd understøtter en fyldig audiooplevelse i Windows 11 x64.Processor-sokkel: Socket AM5Kompatible CPU-serier: AMD Ryzen 7000/8000/9000Chipset: AMD B840Formfaktor: micro ATXHukommelse: 4× DDR5, dual-channel, op til 8.000 MHz, maks. 256 GB, Non‑ECC, unbufferedLager: 2× M.2 (PCIe 4.0, op til 2280), 4× SATA IIIRAID: 0/1/10, op til 6 drev (HDD & SSD)Netværk: 2,5 Gigabit Ethernet, Wi‑Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5,3Bagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× USB‑C 3.2 Gen 2, 1× USB‑A 3.2 Gen 2, 2× USB‑A 3.2 Gen 1, 4× USB 2.0, 1× RJ‑45Udvidelse: 1× PCIe x16, 1× PCIe x1Lyd: 7.1-kanalerInterne stik: 4× SATA, 4× USB 2.0 headers, 3× USB 3.2 Gen 1 headers, RGB‑headers (4 stk.), CPU‑blæser, frontpanel & lyd, TPMStrøm: ATX 24‑pinBIOS: Clear CMOS-knapMål: Bredde: 24,38 cm, Dybde: 24,38 cmUnderstøttet OS: Windows 11 x64Medfølger: Hurtig installationsguide, antenner...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.23g
EAN: 4711377361804
Varenr.: 1886769
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI PRO B840M-P WiFi 6E (AM5, micro ATX)
-6%1.229 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.062 kr1.062 krKøb
2Proshop DK1.087 kr1.087 krKøb
3Boligcenter DK1.209 kr1.209 krKøb
4Vivas DK1.229 kr1.308 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 176 dage. Laveste pris i perioden er 1.050 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 1.174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.091 kr.

Den nuværende pris på 1.062 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for MSI PRO B840M-P WIFI6E Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.062 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.063 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.065 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.067 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.065 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.067 kr4 kr (0%)
20. maj 20261.063 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.065 kr8 kr (1%)
15. maj 20261.057 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.055 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret