Gå til hovedindhold

MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

MSIBundkortEAN: 4711377360166
Pris fra 724 krtil 899 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 175 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 717 kr 13. maj

Sammenlign priser på MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 724 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI PRO B840M-B Micro-ATX AM5
724 kr
Til butik
MSI PRO B840M-B Micro-ATX AM5 billede

Produktinformation

MSI PRO B840M-B - Bundkort - micro ATX - Socket AM5 - AMD B820 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 2.0 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 7E76-002R
EAN: 4711377360166
Varenr.: 1003393179
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX
739 kr
Til butik
MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Micro-ATX, AMD AM5 socket, AMD B840 chipset, 1 x PCI-Express 4.0 x16, Dual DDR5-5600 2 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x HDMI 2.1 / 1 x VGA, Realtek RTL8125D 2.5 Gigabit netværk (LAN), AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, MSI Mystic Light software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: PRO B840M-B
EAN: 4711377360166
Varenr.: 3401493
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort MSI PRO B840M-B - AMD B840, Socket AM5, micro ATX
-3%869 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort MSI PRO B840M-B - AMD B840, Socket AM5, micro ATX billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til gaming og arbejdeMSI PRO B840M-B er et solidt micro ATX bundkort til AM5 med AMD B840 chipset, der passer til moderne systemer baseret på AMD Ryzen 7000-, 8000- og 9000-serien. Det er skabt til stabile hverdagsmaskiner og pålidelige arbejds‑ og gaming‑pc’er, hvor du ønsker hurtig opstart, god tilslutning og enkel udbygning.Hurtig hukommelse og fleksibel lagringMed 2 DIMM-slots til DDR5 i dual‑channel får du understøttelse op til 128 GB og hastigheder op til 8.000 MHz. Lagringen dækkes af 2 M.2-slots (PCIe 4.0) samt 4 SATA III-porte med RAID 0/1/10. Det giver dig frihed til både hurtige NVMe‑drev og klassiske HDD/SSD‑opsætninger.Tilkoblinger til hverdagens behovPå bagpanelet finder du bl.a. HDMI 2.1, VGA, 4× USB 3.2 Gen 1 og 2× USB 2.0 samt 2,5G Ethernet via Realtek RTL8125D. Lydsiden håndteres af Realtek ALC897 med 7.1-kanalers udgang. Internt er der rige USB‑muligheder, RGB‑headers og forbindelser til kølere, så dit system kan udvides og tilpasses.Processor-sokkel: Socket AM5Understøttede CPU-serier: AMD Ryzen 7000/8000/9000Chipset: AMD B840Formfaktor: micro ATXHukommelse: 2× DDR5 DIMM, dual‑channel, op til 128 GBMaks. hukommelseshastighed: 8.000 MHzLagring: 2× M.2 (PCIe 4.0, op til 2280), 4× SATA IIIRAID: 0/1/10; understøttede drev: HDD & SSDNetværk: 2,5 Gigabit Ethernet (Realtek RTL8125D)Audio: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagpanel: 1× HDMI 2.1, 1× VGA, 4× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 2× USB 2.0, 1× RJ‑45Interne forbindelser: 1× USB 3.2 Gen 2, 2× USB 3.2 Gen 1, 4× USB 2.0, 3× RGB LED‑headers, 1× CPU blæser‑headerMål: Bredde 22,6 cm × Dybde 24,38 cmOperativsystem: Windows 11 x64...

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.02g
EAN: 4711377360166
Varenr.: 1984958
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort MSI PRO B840M-B - AMD B840, Socket AM5, micro ATX
-3%889 kr
Før 919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI PRO B840M-B Micro-ATX AM5
899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK724 kr724 krKøb
2Proshop DK739 kr778 krKøb
3Boligcenter DK869 kr869 krKøb
4Vivas DK889 kr968 krKøb
5Ultrashop899 kr899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX

PriceData har fulgt prisen på MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX i 167 dage. Laveste pris i perioden er 714 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 746 kr.

Den nuværende pris på 724 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for MSI PRO B840M-B Bundkort - AMD B840 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - Micro-ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026724 kr3 kr (0%)
29. maj 2026727 kr1 kr (0%)
25. maj 2026728 kr1 kr (0%)
23. maj 2026727 kr1 kr (0%)
22. maj 2026728 kr3 kr (0%)
20. maj 2026725 kr2 kr (0%)
17. maj 2026727 kr7 kr (1%)
15. maj 2026720 kr1 kr (0%)
14. maj 2026719 kr2 kr (0%)
13. maj 2026717 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret