Gå til hovedindhold

MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4711377243773
Pris fra 1.032 krtil 1.541 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 509 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 492 kr 23. maj

Sammenlign priser på MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1032 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG A1000GS PCIE5 1000Watt 80 PLUS Gold
1.032 kr
Til butik
MSI MPG A1000GS PCIE5 1000Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

MSI MPG A1000GS PCIE5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: MPG A1000GS PCIE5
EAN: 4711377243773
Varenr.: 1002949819
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.541 kr
Til butik
MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 2 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MPG A1000GS PCIE5
EAN: 4711377243773
Varenr.: 3374577

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.032 kr1.032 krKøb
2Proshop DK1.541 kr1.541 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 492 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.534 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.139 kr.

Den nuværende pris på 1.032 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 33% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for MSI MPG A1000GS PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.032 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.033 kr541 kr (110%)
23. maj 2026492 kr87 kr (15%)
22. maj 2026579 kr903 kr (61%)
20. maj 20261.482 kr448 kr (43%)
17. maj 20261.034 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.033 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.034 kr446 kr (30%)
14. maj 20261.480 kr4 kr (0%)
13. maj 20261.484 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret