Gå til hovedindhold

MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

MSIComputer – strømforsyningerEAN: 4719072972196
Pris fra 1.132 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 487 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.092 kr 26. apr.

Sammenlign priser på MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1132 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI MPG A1000G PCIE5 1000Watt 80 PLUS Gold
1.132 kr
Til butik
MSI MPG A1000G PCIE5 1000Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

MSI MPG A1000G PCIE5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V / EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Artikel nr.: 306-7ZP7C11-CE0
EAN: 4719072972196
Varenr.: 1000836063
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG A1000G 1000 Watt ATX 80+ Gold strømforsyning PCIe5.0 fuld modulær 135mm blæser
1.207 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.207 kr
Til butik
MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 6 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 3 x 5 pins SATA / 1 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: MPG A1000G PCIE5
EAN: 4719072972196
Varenr.: 3128726
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI MPG A1000G PCIE5 1000Watt 80 PLUS Gold
1.349 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
MSI MPG A1000G PCIE5 strømforsyning 1000 W ATX - Sort
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
MSI MPG A1000G PCIE5 strømforsyning 1000 W ATX - Sort
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.132 kr1.132 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.207 kr1.207 krKøb
3Proshop DK1.207 kr1.207 krKøb
4Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 168 dage. Laveste pris i perioden er 1.092 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 1.408 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.260 kr.

Den nuværende pris på 1.132 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for MSI MPG A1000G PCIE5 Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.132 kr75 kr (6%)
19. maj 20261.207 kr43 kr (3%)
18. maj 20261.250 kr43 kr (4%)
17. maj 20261.207 kr43 kr (3%)
15. maj 20261.250 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.247 kr40 kr (3%)
9. maj 20261.207 kr10 kr (1%)
6. maj 20261.217 kr27 kr (2%)
5. maj 20261.244 kr57 kr (5%)
4. maj 20261.187 kr58 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret