Gå til hovedindhold

MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort

MSIVideokort og -adaptereEAN: 4711377301633
Pris fra 27.990 krtil 41.369 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 13.379 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 22.129 kr 28. apr.

Sammenlign priser på MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 27990 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort
27.990 kr
Til butik
MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5090 Overclocked (Core clock 2010 MHz / Boost clock 2452 MHz), 21760 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 32GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 512-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 4 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 1000 Watt, kortlængde: 325mm, PCI-Port bredde: 3.35 slots, MSI VENTUS 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med MSI Mystic Light Sync, inkludere grafikkort støtte, model nummer: RTX 5090 32G VENTUS 3X OC BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på grafikkort, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når grafikkortet igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: G5090-32V3C
EAN: 4711377301633
Varenr.: 3331266
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MSI GeForce RTX 5090 32G VENTUS 3X OC 32GB
36.809 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
MSI GeForce RTX 5090 32G VENTUS 3X OC Grafikkort - GEEKD.dk
39.329 kr
Til butik
MSI GeForce RTX 5090 32G VENTUS 3X OC Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at opleve gaming i ægte 4K og 8K med ray tracing på maksimale indstillinger? MSI GeForce RTX 5090 32G VENTUS 3X OC repræsenterer toppen af NVIDIA's nye Ada Lovelace-arkitektur og leverer den ultimative grafik-performance til ekstrem gaming,

Produktspecifikationer

Mærke: MSI
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711377301633
Varenr.: 49735645102416
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MSI GeForce RTX 5090 32G VENTUS 3X OC 32GB
41.369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK27.990 kr27.990 krKøb
2CompuMail DK36.809 kr36.809 krKøb
3Geekd39.329 kr39.329 krKøb
4Ultrashop41.369 kr41.369 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 166 dage. Laveste pris i perioden er 19.687 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 27.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 22.769 kr.

Den nuværende pris på 27.990 kr er 23% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for MSI GeForce RTX 5090 VENTUS 3X OC - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202627.990 kr4.000 kr (17%)
7. maj 202623.990 kr1.861 kr (8%)
28. apr. 202622.129 kr1.861 kr (8%)
27. apr. 202623.990 kr1.861 kr (8%)
24. apr. 202622.129 kr1.861 kr (8%)
23. apr. 202623.990 kr1.861 kr (8%)
8. apr. 202622.129 kr1.861 kr (8%)
7. apr. 202623.990 kr1.861 kr (8%)
13. mar. 202622.129 kr1.861 kr (8%)
12. mar. 202623.990 kr1.861 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret