Gå til hovedindhold

GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331355807
Pris fra 24.999 krtil 36.589 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 11.590 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 23.729 kr 10. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 24999 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte Aorus Master Geforce Rtx 5090 32gb
24.999 kr
Til butik
Gigabyte Aorus Master Geforce Rtx 5090 32gb billede

Produktinformation

32 GB GDDR7 og 512-bit-bus klarer store scener og datasæt 21.760 CUDA-kerner og 2.655 MHz boosthastighed til hurtigere rendering Tre DP 2.1b- og HDMI 2.1b-udgange understøtter flere 4K- eller 8K-skærme WINDFORCE 3X-køling med tre blæsere holder støjniveauet lavt under belastning PCIe 5.0 x16-grænseflade sikrer kompatibilitet med moderne arbejdsstationer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N5090AORUS M-32GD
EAN: 4719331355807
Varenr.: 5020038125
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort
27.990 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5090 Overclocked (Core clock 2010 MHz / Boost clock 2655 MHz), 21760 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 32GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 512-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 4 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 1000 Watt, kortlængde: 360mm, PCI-Port bredde: 3.7 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, inkludere grafikkort støtte, model nummer: GV-N5090AORUS M-32GD BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på grafikkort, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når grafikkortet igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N5090AORUS M-32GD
EAN: 4719331355807
Varenr.: 3331130
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 SDRAM
35.920 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Gefroce RTX5090 AORUS MASTER 32GB Grafikkort - GEEKD.dk
36.589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK24.999 kr25.085,25 krKøb
2Proshop DK27.990 kr27.990 krKøb
3CompuMail DK35.920 kr35.920 krKøb
4Geekd36.589 kr36.589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 130 dage. Laveste pris i perioden er 23.729 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 24.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 24.055 kr.

Den nuværende pris på 24.999 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5090 AORUS Master - 32GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202624.999 kr625 kr (3%)
29. apr. 202624.374 kr584 kr (2%)
13. apr. 202623.790 kr61 kr (0%)
10. apr. 202623.729 kr61 kr (0%)
1. apr. 202623.790 kr584 kr (2%)
31. mar. 202624.374 kr584 kr (2%)
25. mar. 202623.790 kr584 kr (2%)
24. mar. 202624.374 kr584 kr (2%)
28. feb. 202623.790 kr584 kr (2%)
27. feb. 202624.374 kr584 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret