Gå til hovedindhold

Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid

MikroTikHubs og switchesEAN: 4752224002297
Pris fra 399 krtil 619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 220 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 392 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 399 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik RouterBOARD RB260GSP Switch 6-porte Gigabit PoE
399 kr
Til butik
MikroTik RouterBOARD RB260GSP Switch 6-porte Gigabit PoE billede

Produktinformation

MikroTik RouterBOARD RB260GSP - Switch - Administreret - 5 x 10/100/1000 (4 PoE) + 1 x SFP - desktop - PoE

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CSS106-1G-4P-1S
EAN: 4752224002297
Varenr.: 993373137
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik RouterBOARD RB260GSP 5x Gigabit PoE out Ethernet Smart Switch SFP cage plastic case SwOS
402 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid
-0%431 kr
Før 431,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid billede

Produktinformation

Administreret Gigabit-switch giver detaljeret netværkskontrol og VLAN Enkel PoE-port forsyner et kamera eller et trådløst access point, forenkler installationen SFP-uplinkslot lader dig tilslutte til fiber eller uplinke til kerne-switches LED-indikatorer giver hurtig oversigt over port- og linkstatus Lavt forbrug på 6 W og bredt indgangsområde på 8–30 V muliggør fleksibel, energieffektiv strømforsyning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Switche
Artikel nr.: CSS106-1G-4P-1S
EAN: 4752224002297
Varenr.: 5020059347
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch MikroTik CSS106-1G-4P-1S Gigabit Ethernet PoE - Hvid
-2%469 kr
Før 479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch MikroTik CSS106-1G-4P-1S Gigabit Ethernet PoE - Hvid
-2%489 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik RouterBOARD 260GSP 5-port
619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK399 kr399 krKøb
2Proshop DK402 kr441 krKøb
3Dustin DK431 kr517,25 krKøb
4Boligcenter DK469 kr469 krKøb
5Vivas DK489 kr568 krKøb
6Ultrashop619 kr619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid

PriceData har fulgt prisen på Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid i 169 dage. Laveste pris i perioden er 383 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 407 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 395 kr.

Den nuværende pris på 399 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Mikrotik Rb260gsp Netværksswitch Administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026399 kr5 kr (1%)
3. maj 2026394 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026395 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026394 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026395 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026394 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026393 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026392 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026393 kr2 kr (1%)
15. apr. 2026395 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret