Gå til hovedindhold

MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP)

MikroTikHubs og switchesEAN: 4752224002310
Pris fra 305 krtil 429 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 124 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 286 kr 3. apr.

Sammenlign priser på MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 305 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik RB260GS Switch 6-porte Gigabit
305 kr
Til butik
MikroTik RB260GS Switch 6-porte Gigabit billede

Produktinformation

MikroTik RB260GS - Switch - Administreret - 1 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x 10/100/1000 + 1 x SFP - desktop

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: CSS106-5G-1S
EAN: 4752224002310
Varenr.: 993373138
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP)
308 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Rb260gs 5-port Switch With One Sfp
324 kr
Til butik
Mikrotik Rb260gs 5-port Switch With One Sfp billede

Produktinformation

5 Gigabit RJ-45-porte plus 1 SFP-plads til fleksible uplinks En enkelt PoE-port forsyner ét kamera eller ét access point direkte Bred 6-31 V DC-indgang, 6 W typisk strømforbrug til fleksible installationer Kompakt 139 x 113 x 28 mm, 212 g formfaktor der passer i trange rum Front-LED'er viser link- og aktivitetsstatus til hurtige tjek...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Switche
Artikel nr.: CSS106-5G-1S
EAN: 4752224002310
Varenr.: 5011204079
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch MikroTik RB260GS Gigabit, PoE, hvid
-3%379 kr
Før 389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch MikroTik RB260GS Gigabit, PoE, hvid
-2%399 kr
Før 409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik RB260GS Switch 6-porte Gigabit
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK305 kr305 krKøb
2Proshop DK308 kr347 krKøb
3Dustin DK324 kr410,25 krKøb
4Boligcenter DK379 kr379 krKøb
5Vivas DK399 kr478 krKøb
6Ultrashop429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP)

PriceData har fulgt prisen på MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP) i 185 dage. Laveste pris i perioden er 270 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 323 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 290 kr.

Den nuværende pris på 305 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 21 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for MikroTik RouterBOARD RB260GS 6-Port Switch (5x 1G RJ45 / 1x 1G SFP) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. apr. 2026305 kr3 kr (1%)
28. apr. 2026308 kr3 kr (1%)
19. apr. 2026311 kr2 kr (1%)
16. apr. 2026313 kr3 kr (1%)
15. apr. 2026316 kr2 kr (1%)
13. apr. 2026318 kr5 kr (2%)
9. apr. 2026323 kr6 kr (2%)
8. apr. 2026317 kr28 kr (10%)
7. apr. 2026289 kr3 kr (1%)
3. apr. 2026286 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret