Gå til hovedindhold

Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s

MikrotikNetværkEAN: 4752224007131
Pris fra 703 krtil 936 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 233 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 697 kr 10. maj

Sammenlign priser på Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 703 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik KNOT RB924i-2nD-BT5&BG77
703 kr
Til butik
MikroTik KNOT RB924i-2nD-BT5&BG77 billede

Produktinformation

MikroTik KNOT RB924i-2nD-BT5&BG77 - Gateway - 100Mb LAN - Wi-Fi, Bluetooth - 2.4 GHz - DC strøm - væg/DIN-skinnemonterbar

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: RB924I-2ND-BT5&BG77
EAN: 4752224007131
Varenr.: 998564676
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik KNOT IoT Gateway
757 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s
-5%829 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s billede

Produktinformation

Fleksibel router og IoT-gateway til små netværkMikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 kombinerer router, controller og IoT-forbindelser i én kompakt enhed. Den leverer Wi‑Fi 4 (802.11n) op til 300 Mbit/s på 2,4 GHz og har to 10/100 Mbps Ethernet-porte - ideel til mindre kontorer, butikker og hjem, der ønsker stabil trådløs dækning og enkel kabelforbindelse. Indbygget Bluetooth 5.2 og NanoSIM-slot giver ekstra muligheder for tilslutning, mens PoE-understøttelse forenkler installationen.Designet til diskret og sikker monteringDen hvide IP20-enhed er flad og diskret med mulighed for DIN-skinne-montage. Den arbejder i et bredt temperaturområde fra -40 til 70 °C og har en typisk effektforbrug på 18 W. En 650 MHz QCA9531-processor med 64 MB RAM og 16 MB flash sørger for pålidelig drift i hverdagen.Wi‑Fi-standard: Wi‑Fi 4 (802.11n), 2,4 GHz enkeltbåndMaks. WLAN-hastighed: 300 Mbit/sEthernet-porte: 2 × RJ‑45 (10/100)PoE-understøttelse: JaBluetooth: Ja, version 5.2SIM: NanoSIM-slotSeriel grænseflade: RS‑485Processor: QCA9531, 650 MHz (1 kerne)Hukommelse: 64 MB RAM, 16 MB flashAntenneforstærkning: 1,5 dBiStrømforbrug (typisk): 18 WDriftstemp.: -40 – 70 °CMontering: DIN-skinneIP-kode: IP20Mål (H × B × D): 2,6 × 12,2 × 8,7 cmFarve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 0.43g
EAN: 4752224007131
Varenr.: 1921369
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s
-4%849 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Knot Iot Gateway
-0%936 kr
Før 936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK703 kr703 krKøb
2Proshop DK757 kr796 krKøb
3Boligcenter DK829 kr829 krKøb
4Vivas DK849 kr928 krKøb
5Dustin DK936 kr1.022,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s

PriceData har fulgt prisen på Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s i 180 dage. Laveste pris i perioden er 685 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 755 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 702 kr.

Den nuværende pris på 703 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Router MikroTik RB924i-2nD-BT5&BG77 gateway/controller 10/100 Mbit/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026703 kr3 kr (0%)
31. maj 2026700 kr2 kr (0%)
30. maj 2026702 kr2 kr (0%)
29. maj 2026700 kr2 kr (0%)
28. maj 2026702 kr2 kr (0%)
25. maj 2026700 kr1 kr (0%)
23. maj 2026699 kr1 kr (0%)
22. maj 2026700 kr3 kr (0%)
20. maj 2026703 kr1 kr (0%)
16. maj 2026702 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret