Gå til hovedindhold

MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router

MikroTikNetværkEAN: 4752224007155
Pris fra 1.912 krtil 2.289 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 377 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.842 kr 18. apr.

Sammenlign priser på MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1912 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik RB5009UPR+S+IN Router 8-port switch Kabling
1.912 kr
Til butik
MikroTik RB5009UPR+S+IN Router 8-port switch Kabling billede

Produktinformation

MikroTik RB5009UPR+S+IN - Router 8-port switch - 1GbE, 2.5GbE

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: RB5009UPr+S+IN
EAN: 4752224007155
Varenr.: 1000688819
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router
1.923 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router - Mikrotik RB5009UPr+S+IN 2,5G/Gigabit, sort
2.199 kr
Til butik
Router - Mikrotik RB5009UPr+S+IN 2,5G/Gigabit, sort billede

Produktinformation

Fordele ved kraftig kablet router til netværkMikrotik RB5009UPr+S+IN er en kompakt, kablet router til professionelle og krævende hjemmenetværk. Med 8 Ethernet-porte og både Gigabit og 2,5 Gigabit Ethernet får du fleksibel fordeling af højhastighedsforbindelser. Den indbyggede RouterOS-platform giver avanceret styring, så du kan segmentere netværk, prioritere trafik og holde fuld kontrol.Stabil drift og smart strømRouteren understøtter PoE med 8 PoE-porte og typisk effektforbrug på 150 W, hvilket gør installationen enkel, når udstyr skal forsynes via netværkskablet. Temperatur- og spændingsovervågning hjælper med pålidelig drift i intervallet −40 - 60 °C.Til teknikere og netværksentusiasterRB5009UPr+S+IN er et stærkt valg til små virksomheder, kontorer og power users. En SFP+ slot giver mulighed for fiberforbindelse, mens USB 3.2 Gen 1-porten giver ekstra udvidelsesmuligheder.Processor: 88F7040, 350 MHzIntern hukommelse: 1.024 MBIntern lager: 1 GBOperativsystem: RouterOSEthernet-porte (RJ-45): 8Understøttede hastigheder: Gigabit Ethernet, 2,5 Gigabit EthernetKabling: 10/100/1000Base-T(X)PoE: Ja, 8 PoE-porteSFP+ slots: 1USB: 1 × USB 3.2 Gen 1Strømkilde: PoE, DC-inTypisk effektforbrug: 150 WNetværksstandarder: IEEE 802.3af, IEEE 802.3atDriftstemperatur: −40 – 60 °CFarve: SortManual: Medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 1.26g
EAN: 4752224007155
Varenr.: 1891329
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router - Mikrotik RB5009UPr+S+IN 2,5G/Gigabit, sort
2.219 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Rb5009upr+s+in Heavy-duty Router
2.249 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik RB5009UPR+S+IN Router 8-port switch Kabling
2.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.912 kr1.912 krKøb
2Proshop DK1.923 kr1.923 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
5Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
6Ultrashop2.289 kr2.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router

PriceData har fulgt prisen på MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router i 157 dage. Laveste pris i perioden er 1.824 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 2.000 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.881 kr.

Den nuværende pris på 1.912 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik RB5009UPR+S+IN 9-Port POE (130W) Router (7x 1G RJ45 / 1x 2.5G RJ45 / 1x 10G SFP+) - Router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.912 kr6 kr (0%)
31. maj 20261.918 kr6 kr (0%)
30. maj 20261.912 kr3 kr (0%)
29. maj 20261.915 kr11 kr (1%)
28. maj 20261.926 kr6 kr (0%)
27. maj 20261.920 kr9 kr (0%)
25. maj 20261.911 kr39 kr (2%)
22. maj 20261.872 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.869 kr7 kr (0%)
12. maj 20261.862 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret